_

Czy uważacie że autocad jest do bani ?

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Czy uważacie że autocad jest do bani ?

Postprzez AAAAA » lut 14, 2012 21:47

Chciałbym Was zapytać jak radzicie sobie z programami z serii autocad?

Pracuję w 3ds max, rhino, revicie, pakiecie Adobe . Niestety wydaje mi się że autocad, obojętnie który( Używałem 2010, 2011, i architecture 2012) to największe gówno z wszystkich programów. Najczęściej się wiesza ze wszystkich programów jakich używam, hatch(dla mnie jedna z podstawowych funkcji) działa jak chce, moduł 3d to jakaś porażka. Niektórzy mówią że jest potężny bo ma wiele funkcji, ale tak naprawdę niewiele mi to daje bo funkcje są tak nieintuicyjne jak tylko się da i poukrywane, wiele rzeczy łatwiej narysować mi w rhino, gdzie mam proste i skuteczne komendy, a jak czegoś mi brakuje to na potrzebę chwili mogę napisać skrypt w wygodnej konsoli. O co chodzi ? Dlaczego 3ds max przy milionach poly chodzi jak marzenie a autocad wiesza się przy pierwszym lepszym kreskowaniu ? Dlaczego ten szajs tyle kosztuje ?

Czy coś jest nie tak z moim programem? Może ze mną ?
AAAAA

Re: Czy uważacie że autocad jest do bani ?

Postprzez mdbdesign » lut 14, 2012 22:09

AAAAA napisał(a):Chciałbym Was zapytać... Czy coś jest nie tak z moim programem? Może ze mną ?

Ja glosuje za tym drugim.
Marek
mdbdesign

Postprzez AAAAA » lut 14, 2012 22:15

Cieszę się że w internecie jest tak dużo ludzi dokładnie takich samych jak Ty kolego! Można się dowiedzieć ciekawych rzeczy, uzyskać wartościowe głosy w dyskusji i upewnić że Polska oraz cały świat są pełne interesujących otwartych ludzi. Mam łzy szczęścia na policzkach.

Może jakieś poważne głosy od osób które mają pojęcie ?
AAAAA

Postprzez mdbdesign » lut 14, 2012 22:24

Pytasz sie to Ci odpowiadam. Pracuje na tym "szajsie" 17 lat i nie mam z tym zadnego klopotu.
Klopoty bywaly na poczatku, kiedy sie uczylem.
Powiesz pewnie ze Ty, nigdy nie miales klopotu z tymi innymi programami. Tak szast prast i juz jedzie. Ile czasu juz pracujesz zawodowo jezeli mozna zapytac?
Marek
mdbdesign

Postprzez badziewiak » lut 14, 2012 22:37

AAAAA napisał(a):Chciałbym Was zapytać jak radzicie sobie z programami z serii autocad?

Pracuję w 3ds max, rhino, revicie, pakiecie Adobe . Niestety wydaje mi się że autocad, obojętnie który( Używałem 2010, 2011, i architecture 2012) to największe gówno z wszystkich programów. Najczęściej się wiesza ze wszystkich programów jakich używam, hatch(dla mnie jedna z podstawowych funkcji) działa jak chce, moduł 3d to jakaś porażka. Niektórzy mówią że jest potężny bo ma wiele funkcji, ale tak naprawdę niewiele mi to daje bo funkcje są tak nieintuicyjne jak tylko się da i poukrywane, wiele rzeczy łatwiej narysować mi w rhino, gdzie mam proste i skuteczne komendy, a jak czegoś mi brakuje to na potrzebę chwili mogę napisać skrypt w wygodnej konsoli. O co chodzi ? Dlaczego 3ds max przy milionach poly chodzi jak marzenie a autocad wiesza się przy pierwszym lepszym kreskowaniu ? Dlaczego ten szajs tyle kosztuje ?

Czy coś jest nie tak z moim programem? Może ze mną ?

Autocad nie jest doskonalym narzedziem. Ja uzywam go w 2d. Wersja 2012 jest calkiem przyzwoita. Jesli ktos zna lispa, to wysmaruje sobie skrypt w notatniku lub wbudowanej konsoli vsual lisp. Jesli ktos zna C++, to zrobi rozszerzenie w (platnym) visual studio. Jesli ktos zna jakis jezyk z rodziny .NET, to zrobi w darmowym visual studio express. Wachlarz API jest imponujacy, chyba najwiekszy sposrod programow cadowskich. Firmy produkujace osprzet dostarczaja swoje rozszerzenia (czesto darmowe). Generalnie jest to narzedzie dosyc uniwersalne, ale wymaga sporo nauki, by byc w nim bieglym. Sa oczywiscie odmiany MEP (branzowe), architektural, civil i co tam jeszcze... Jest w czym wybierac.
badziewiak

WARTO WIEDZIEĆ: https://www.dropbox.com/s/qarh4io79f6okzy/IslamPowerX.pps?dl=1
badziewiak

Postprzez rajmund24 » lut 14, 2012 23:05

Gdyby nie był dobry to nie byłby tak popularny... poza tym ma dużo dodatkowych modułów...

Szkoda tylko, że tak strasznie drogi..
Polecam:
ViaCAD i Shark CAD
rajmund24

Postprzez badziewiak » lut 14, 2012 23:19

rajmund24 napisał(a):Gdyby nie był dobry to nie byłby tak popularny... poza tym ma dużo dodatkowych modułów...

Szkoda tylko, że tak strasznie drogi..

Nie powiedzialem ze nie jest dobry, bo jest, tylko nie jest doskonaly. Przeszkadza mi np. podczas wybierania elementow, ze musze miec na ekranie wszystkie wybierane elementy. Nie ma tak elementarnych narzedzi, jakie sam do niego napisalem (pajak do tekstow, blokow, kopiowanie tresci opisow przez wskazanie, skalowanie dynamiczne szerokosci opisu {to w express jest do dupy}) i cala masa pomniejszych.
badziewiak

WARTO WIEDZIEĆ: https://www.dropbox.com/s/qarh4io79f6okzy/IslamPowerX.pps?dl=1
badziewiak

Postprzez gouda » lut 14, 2012 23:55

Pracuję w 3ds max, rhino, revicie, pakiecie Adobe . Niestety wydaje mi się że autocad, obojętnie który( Używałem 2010, 2011, i architecture 2012) to największe gówno z wszystkich programów.

Programy które wymieniłeś sugerują że zajmujesz się głównie modelowaniem 3d do celów wizualizacji itp a nie projektowaniem.
Autocad to z założenia był program do kreślenia (dla konstruktorów mechaników, budowlańców itd).
Być może do twojego zastosowania lepsze są inne programy.
Ja w pracy konstruktora mechanika preferuje oprogramowanie 3D do projektowania (nie mylić z programami 3d do modelowania typu 3DSmax), ale Autocad (a konkretniej Autocad Mechanical) w mojej pracy w pewnych zadaniach jest niezastąpiony.
gouda

Postprzez kamild » lut 15, 2012 01:09

Ano, autocad w 3d jest do dupy. Do bani jest jego cena zupelnie nieadekwatna do mozliwosci co nie zmienia faktu, ze bez upgrade mozna pracowac. W biurze mamy AC2000, 2006 i 2010. Ale ten ostatni kupiony dla Revita i ASD.
Obrazek
kamild

Postprzez asa » lut 15, 2012 08:48

gouda napisał(a):
Pracuję w 3ds max, rhino, revicie, pakiecie Adobe . Niestety wydaje mi się że autocad, obojętnie który( Używałem 2010, 2011, i architecture 2012) to największe gówno z wszystkich programów.

Programy które wymieniłeś sugerują że zajmujesz się głównie modelowaniem 3d do celów wizualizacji itp a nie projektowaniem.
Autocad to z założenia był program do kreślenia (dla konstruktorów mechaników, budowlańców itd).
Być może do twojego zastosowania lepsze są inne programy.
Ja w pracy konstruktora mechanika preferuje oprogramowanie 3D do projektowania (nie mylić z programami 3d do modelowania typu 3DSmax), ale Autocad (a konkretniej Autocad Mechanical) w mojej pracy w pewnych zadaniach jest niezastąpiony.

Ostra zaczpka goudy każe mi zabrać głos. Jak moi przedmowcy i ja zauważam wady ac. Śmie jednak sądzić że póki wynikiem pracy Inżyniera będzie dokumentacja. wykonawcza w formie papierowej dopóty ac będzie się sprawdzał. Majster na budowie nie będzie łatał z tabletek po błocie i pokazywał pięknie zredukowany budynek. Tak samo na warsztacie nie ma czasu na zabawę. Ma być rysunek zgodny z PN i do roboty. Zabawy do w sobotę.
pozdrawiam ciepło
asa
asa

Następna strona

Powrót do Off topic