_

Czy warto dorabiać do inż. tytuł magistra?

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Czy warto dorabiać do inż. tytuł magistra?

Postprzez pjurek3 » lip 14, 2009 07:11

Z praktyki wiem że dla większości potencjalnych pracodawców tytuł mgr jest bez znaczenia. Liczy się głównie to jak szybko jesteś się w stanie stać się na stanowisku w miarę samodzielny to znaczy taki że dostajesz zadanie i je realizujesz w rozsądnym (oczywiście z punktu widzenia pracodawcy). Więc z punktu widzenia tylko praktycznego nie warto poświęcać dwóch lat (przeważnie weekendów) bo prawdopodobnie nie przysporzy to większych dochodów w przyszłości . Natomiast zawsze to lepiej wygląda mgr inż. niż inż.
pjurek3

Postprzez soh » lip 14, 2009 10:59

Cóż, zapewne zależy to od uczelni, specjalności i ogólnie rozłożenia przedmiotów. U mnie to wygląda tak, że gdyby nie studia 5 letnie, to w zasadzie nie miałbym żadnego pojęcia o mojej specjalności, a jedynie ogólna wiedzę inżynierską.
Inna kwestia, że ciągle jestem studentem, więc bardziej obiektywnie będę mógł to ocenić po skończeniu. Mimo to, dalej jestem zdania, że wiedzy do ogarnięcia jest tyle, że 10 letnie studia może dały by radę. :lol:
soh

Postprzez melon2020 » lip 14, 2009 11:16

Wg mnie dorobienie tytułu mgr nie daje zbyt wiele. Ale jest jedno ale...
Jeżeli twój przyszły pracodawca będzie miał wybierać między inż. a mgr inż. (przy identycznych kwalifikacjach) to w wielu wypadkach będzie tak, że wybierze tego z mgr .
melon2020

Postprzez spin » lip 14, 2009 19:28

to jeszcze zalezy co chcesz pozniej robisz, np inz budownictwa nie moze robic uprawnien budowlanych w pelnym zakresie, zeby robic pelny zakres (bez ograniczen) teraz OIIB wymaga min mgr inz. ale to jest taki szczegol, jesli ktos nie zamierza isc w tym kierunku to rzeczywiscie warto sie zastanowic.
pozdrawiam.
spin

Postprzez Blemi » lip 18, 2009 21:26

system jest po to by ratować w trudnych czasach niżu demograficznego godziny nierobów na uczleniach,

faktem jest że polska jest chyba jedynym krajem który wypuszczał rocznie najwięcej na świecie bezrobotnych magistrów inżynierów. A to się wiąże z tym że mamy taki system finansowania na uczelniach, im wiecej studentów tym więcej godzin i kasy. Nie można uwalić studenta bo się poskarży i można mieć problemy.

Drugim niepokojącym zjawiskiem jest wydłużenie czasu na prace doktorską z 8 do 12 lat.

Co za tym idzie, młodzi adpeci - asystenci będą musieli zpaierda.....ć, dla swoich promotorów 4 lata dłużej za darmoche.
Ot tak właśnie to wygląda. Z zewnątrz kolorowo, wewnątrz niestety już nie.
Pozdr
BLemi
Blemi

Postprzez Stahlmann » lis 16, 2016 22:07

Blemi napisał(a):system jest po to by ratować w trudnych czasach niżu demograficznego godziny nierobów na uczleniach,

faktem jest że polska jest chyba jedynym krajem który wypuszczał rocznie najwięcej na świecie bezrobotnych magistrów inżynierów. A to się wiąże z tym że mamy taki system finansowania na uczelniach, im wiecej studentów tym więcej godzin i kasy. Nie można uwalić studenta bo się poskarży i można mieć problemy.

Drugim niepokojącym zjawiskiem jest wydłużenie czasu na prace doktorską z 8 do 12 lat.

Co za tym idzie, młodzi adpeci - asystenci będą musieli zpaierda.....ć, dla swoich promotorów 4 lata dłużej za darmoche.
Ot tak właśnie to wygląda. Z zewnątrz kolorowo, wewnątrz niestety już nie.

jakieś statystyki podasz?
dzisiaj się zabawiłem w archeologa.
Stahlmann

Postprzez Frantzzz » gru 16, 2016 15:22

prawda jest taka że w dzisiejszych czasach już nie wystarczy sam tytuł mgr. inż. - Owszem jest on na pewno wartościowy ale do tego wszystkiego dobrze jak taki człowiek miał by "łeb na karku" ... takie moje zdanie :)
Frantzzz

Postprzez jamaguwi » gru 16, 2016 16:28

Jeżeli pracodawca wybiera patrząc na kwity a nie na wyniki rozmowy kwalifikacyjnej czy okresu próbnego to ja osobiście dziękuję za takiego. Rozważałem dorobienie magistra, ale przysięgam - na bank bym kogoś nie przymierzając w pysk strzelił na studiach za pajacowanie. Raz byłem na poważnej konferencji na zachodzie i to co tam usłyszałem byłoby w PL wyśmiane przez szacowne grono. Że MES-em to nie tak się liczy, że to i tamto. Na bank.
Najlepiej rzucić świadectwami z kursów. Taki pliczek dwudziestu zrobi większe wrażenie niż jeden dyplomik :mrgreen:
Przynajmniej można to umotywować chęcią rozwoju.
Znałem Chińczyka, co był nogą w 3D a on skubany hydraulikę ćwiczył. Po kursie zmienił pracę i został BOM-iarzem, potem zakupowcem a potem serwisantem by zostać projektantem. I on potem sam ćwiczył ludzi, że nie ogarniają węży w Solidworksie :mrgreen: . Jego dyplomu nigdy nie udało się zweryfikować podczas przyjęcia do pracy. Sam nie spotkałem się z tym nigdy zresztą.
jamaguwi

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD