_

Czy warto?

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Czy warto?

Postprzez Adam » sty 17, 2006 09:13

Co sądzicie o studiach podyplomowych z zakresu projektowania konstrukcji i technologii wytwarzania w oparciu o systemy CAD/CAM,
oraz programowania obrabiarek CNC.Studia odbywaja sie na Politechnice Warszawskiej, koszt 5000 zl (1 rok) + koszty dojazdu w moim
przypadku ok 4000 zl co daje smumę 9000 zl. Czy warto zainwestować taką kwotę w studia podyplomowe ? Dodam tylko że pracuje od 3
lat jako konstruktor, programuję CNC lecz jest dość specyficzna branża, wiem że w tym zakresie wiedzę posiadam niewielką.
Adam

Re: Czy warto?

Postprzez John » sty 17, 2006 16:54

Nie wiem gdzie mieszkasz ale może masz bliżej na Politechnikę w Radomiu. Mają dobrze wysposazone sale w oprogramowanie CAD/CAM + maszyny CNC. Sprawdzasz swoje programy bezpośrednio na obrabiarce
John

Postprzez ryjo76 » sty 25, 2006 15:13

Mam ten sam problem, a wlaściwie ten sam dylemat. Nawet staż pracy podobny. Wydaje mi się jednak, że na polskich uczelniach jakkolwiek profesjonalnych odbycie jakichkolwiek studiów daje dyplom, który pomoże w uzyskaniu lepszej (a przynajmniej innej) pracy i ułatwi nawiązanie kontaktu z innymi ludźmi z podobnej branży. Myślę tak, gdyż nieraz się przekonałem, że mnogośc różnych przedmiotów daje ogólny i bardzo powierzchowny pogląd na poruszane w nich zagadnienia. Brak jest nacisku na konkretne i praktyczne rozwiązania. A liczba osób odbywających dany kurs skutecznie uniemożliwia rozpatrywanie prywatnych problemów i pomysłów. Dlatego nie ma co się spodziewac uzyskania wielkiej wiedzy - zwłaszcza jeśli się pracuje zawodowo dośc intensywnie - a czy za dyplom warto dac 9000 + poswiecony czas i niejednokrotnie nerwy? Moze lepszym rozwiazaniem bedzie jakies kolko zainteresowan, w ktorym bedzie mozna posiwecic sie wlasnym pomyslom i rozwiazaniom w gronie osob, ktore pomoga, poradza, ocenia, podziela sie wiedza itp., a nie robienie bezsensownych projektow, bezsensownych konstrukcji na ocene, ktora zalezy i tak od humoru oceniajacego a nie od zawartosci pracy ...

pozdrawiam
ryjo76

Postprzez Blemi » sty 27, 2006 22:43

powiem tak,
nie ma sensu, nikt na uczleni nie rozwiąże twoich zawodowych problemów -dlaczego ? ponieważ musieli by sami pracować w branzy.
Moga jedynie nauczyć cie narzedzi, ew cierpliwości.
Rzadko zdaza sie zeby na uczelniach pracowali fachowcy,majacy za sobą bogate doswiadczenie,
ja zdecydowałem sie pogłebębić swoją wiedze na studiach doktoranckich- i wiecie co ? zastanawiam sie wieczorem wpatrując sie w tablice na której koles kresli bez przerwy swoje rozważania - CO JA TU ROBIE,
to niczym sceny wzięte z Gombrowicza.
Jak chcesz pogłębić wiedze to od tego są fora dyskusyjne, spotkania,przjaciele przez którzy szybko za free rozwiązują twój problem GG,
Pozdr
BLemi
Blemi

Postprzez shilkadriver » sty 28, 2006 14:55

Zgadzam sie z przedmowcami.
Adam - Jak myslisz, a po co jest to forum?
Obrazek
shilkadriver

Postprzez Blemi » sty 29, 2006 12:26

obserwuje formu od dawna, (fakt ze zmieniłem nicka), przez ten czas zmieniłem juz 2 prace zawodowe:),i co formu staje sie coraz lepsze, ale dalej draznią mnie wypowiedzi typu, szukam postprocesora, czy ma moze ktoś ...., a to lepsze od tego , to niczym jarmark, a nie na tym rzecz polega
Pozdr
BLemi
Blemi

Powrót do CNC