_

Czy warto zrobić mgr. po inż. budownictwa

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Czy warto zrobić mgr. po inż. budownictwa

Postprzez Shoei » paź 08, 2017 15:06

Witam, w lipcu skończyłem studia inżynierskie. Od niedawna podjąłem się pracy w biurze projektowym więc postanowiłem zrobić stopień drugi zaocznie ze specjalnością KBI, jednocześnie zdobywając praktykę.

Jestem po pierwszym zjeździe i szczerze mówiąc jestem załamany. Materiał, który został nam przedstawiony poza kilkoma przedmiotami projektowymi (na których to moim zdaniem najwięcej się dotychczas nauczyłem) jest tak teoretyczny, że zacząłem się zastanawiać czy w ogóle mi się to kiedykolwiek przyda.

Pytanie 1.
Czy lepiej chodzić na tego magistra, pracując na pół etatu (nie wydaje mi się bym przy ogromie materiału dał radę zdać pracując na pełen etat) i 80% wolnego czasu poświęcać na wkuwanie teorii pośrednio powiązanej z moim zainteresowaniem, którym są konstrukcje z betonu sprężonego. Czy lepiej pracować na pełen etat i samemu we własnym zakresie dokształcać się głównie z tej dziedziny.

Pytanie 2.
Czym różnią się uprawnienia do projektowania bez ograniczeń i z ograniczeniami.

Pytanie 3.
Jeżeli w przyszłości chciałbym projektować konstrukcje właśnie z betonu sprężonego to jakie papiery powinienem zdobyć.

Pozdrawiam.
Shoei

Re: Czy warto zrobić mgr. po inż. budownictwa

Postprzez kasztan00126 » paź 10, 2017 07:47

Sam nie jestem po budownictwie ale moja kobieta właśnie stara się o uprawnienia budowlane wiec jestem w temacie to tak.

To co miałeś sie nauczyć już się nauczyłeś, mgr to w 80% ściema ale jeśli chodzi o uprawnienia budowlane potrzebne. Nigdy nie wiesz co ci się w życiu przyda a nie oszukujmy się za 10 lat nie będzie Ci się chciało iść i robić mgr.
Żeby mieć uprawnienia budowlane (Konstrukcje żelbetonowe) bez ograniczeń musisz mieć

mgr inż budownictwo
1 rok w biurze projektowym
1 rok na budowie
zdać egzamin państwowy

Różnica miedzy bez ograniczeń a z ograniczeniami jest jak sama nazwa wskazuje. Posiadając uprawnienia z ograniczeniami nie wszystko możesz podpisać czyli w przyszłości jakaś fajna praca może zostać zablokowana ze względu na twoje wykrztałcenie. Ograniczenia są różne np. kabatura, powierzchnia. Każda specjalność ma inne wymagania.

Polecam link

https://uprawnieniabudowlane.pl/wymagan ... stawienie/
kasztan00126

Re: Czy warto zrobić mgr. po inż. budownictwa

Postprzez luk4szm » paź 10, 2017 11:36

Tak jak wyżej napisane.
Sam robiłem studia mgr zaocznie tylko i wyłącznie dla uprawnień budowlanych. Choć te dwa lata zjazdów i pisanie pracy to była droga przez mękę.
Pozdrawiam,
Łukasz
luk4szm

Powrót do Forum CAD