_

Dalsza kariera.

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Dalsza kariera.

Postprzez spawacz25 » lip 29, 2020 09:35

Witam, w związku z pokierowaniem dalszego rozwoju osobistego oraz kariery zawodowej zwracam się o pomoc doświadczonych kolegów. Mam 33 lata , jestem już kilka lat w branży stalowej, pracuje jako ślusarz/ monter /spawacz. Przez kilka lat pracy miałem do czynienia z różnymi konstrukcjami, budową zbiorników oraz linii przemysłowych. Rok temu postanowiłem coś zmienić i wybrałem się na studia MiBM, niedługo zaczynam drugi rok, pierwszy bez większych problemów był zaliczony. Myślałem żeby iść w kierunku spawalnictwa i dyplomu inżyniera spawalnika IWE oraz badań NDT. Szefostwo ma zamiar kupić niedługo frezarkę CNC i padła propozycja czy nie zostanę operatorem/programistą/ technologiem tej maszyny. Z drugiej strony zostanie także zakupiony robot spawalniczy którego także mógłbym ogarniać. Myślałem też żeby się przenieść na drugim roku na Automatykę i Robotykę( pojęcie o automatyce i elektryce mam słabe ale lubię się uczyć nowych rzeczy) ponieważ z tego co czytam MiBM jest coraz mniej atrakcyjnym kierunkiem. Proszę was o pomoc i konstruktywne porady. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
spawacz25

Re: Dalsza kariera.

Postprzez kasztan00126 » sie 07, 2020 08:22

Część
na pewno dobrze że poszedłeś na studia inżynierskie i chcesz coś dalej robić. Jeśli chodzi o studia czy AiR czy MiBM to na studiach i tak nie za wiele się dowiesz. Zależy jako kto chcesz pracować jeśli chcesz być Konstruktorem/Technologiem to MiBM jeśli być automatykiem to AiR. Sprawa wygląda tak że jeśli chcesz tylko programować roboty to nie szedł bym na AiR bo zmarnujesz tylko czas. Ja sam nie jestem po AiR a miałem do czynienia z programowanie robotów (kurs u producenta + doświadczony kolega) i da się radę. Po AiR możesz robić fajne rzeczy nie tylko programować roboty, projektować układy elektronicze, składać szafy sterownicze, uruchamiać i modernizować całe linie produkcyjne. Odpowiedz sobie na pytanie co bardziej Cię kręci śrubki i klucze czy kable i prąd. I po tym i po tym robota będzie. Co do IWE i NDT to fajny pomysł mam kolegę który teraz będzie sie starał o 3 poziom i na brak zajęcia i pieniądze nie narzeka. Ale te kwity wymagają po pierwsze bardzo dużego nakładu własnej pracy po drugie szkolenia z NDT są szalenie drogie + wymagana ilośc lat doświadczenia. Jeśli pracowadca Ci nie pomoże to moze byc cieżko
kasztan00126

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących