_

Dalszy rozwój. Energetyka

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Dalszy rozwój. Energetyka

Postprzez elgrej2 » lut 03, 2018 18:36

Witam.
Jestem studentem Energetyki (wydział mechaniczny) pierwszego roku na politechnice.
Zakończyłem technikum o profilu elektronicznym. Posiadam technika z tego zakresu.
W pogramie na moim kierunku są takie przedmioty jak mechanika, wytrzymałość materiałów, materiałoznawstwo, rysunek techniczny (też w Cadzie), termodynamika, pkm, automatyka i robotyka, wymiany ciepła, maszyny elektryczne itp.
Przez dwa lata dorabiałem sobie w trakcie technikum przy produkcji maszyn(a raczej prototypów, dosyć mały zakład to był). Pod nadzorem składałem proste szafy sterownicze, oraz trochę frezowałem i toczyłem (proste elementy).
Wszystko narazie układa się dosyć dobrze, kierunek mi się podoba, interesuje mnie to. Dosyć dużo się uczę bo kierunek dosyć trudny. Tylko jak zawsze jest jedno ale. Teraz więc kieruję pytanie do Panów.
Nie wiem czy w ogóle znajdę pracę po moim kierunku(energetyka), nie wiem z czego dodatkowo się dokształcać, na czym się skupić, a jakie przedmioty olać. Mam wrażenie że same studia zbyt wiele mi nie dadzą. Słyszałem ogólnie że w tym dziale rynku dosyć trudno o etat. Własna działalność też pewnie raczej odpada po skończeniu studiów z uwagi na pewnie potrzebny dosyć spory kapitał startowy.
Jeżeli pytanie swoje wstawiłem w zły dział lub(o zgrozo!) złe forum to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość.
elgrej2

Re: Dalszy rozwój. Energetyka

Postprzez cadkon » lut 13, 2018 14:12

z góry zakładasz , z etu sami panowie? ... nieładnie :D
pierwszy rok jest bardzo ogolny, takie przedmioty maja prawie wszyscy studenci pierwszego roku na PW
poczekaj az przedmioty zaweza sie i wtedy bedziesz sie zastanawial nad kursami lub praktywaki jesli wystarczy Ci czasu
cadkon

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących