_

Dell Precision M6800

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Dell Precision M6800

Postprzez proewarsztat » lut 11, 2019 12:12

Witam

nabylem poleasingowy Dell Precsion M6800, 32 GB RAM, dwa dyski, SSD oraz Sata

Sprzet ma moc. Pracuje w Creo i w Keyshot i ogolnie rzecz biorac praca na tym laptopie jest wiecej niz przyjemna.

Ale...!

Zauwazylem ze Laptop zaczyna zwalniac. Zwlaszcza po paru godzinach pracy, a juz zwlaszcza po pracy przy renderowaiu.

Objawy:

* dlugie wczytywanie danych

* ogolne zmulowanie systemu

* mam niemile wrazenie ze to zaczyna sie nakrecac i sprawnosc jest nizsza nawet po swiezym starcie

Ktos mial takiego lapka i podobne objawy?
proewarsztat

Re: Dell Precision M6800

Postprzez cordem » lut 11, 2019 12:20

Ja mam po leasingowe DELL-e, nie akurat Twój model.
Pytanie jaki był stan po poprzednim właścicielu - uszkodzenia, itp.

Z takim sprzętem różnie bywa. Wiem, bo sam kilka sztuk przerabiałem.

Może trochę na wyrost i tak działem IT zapachnie - próbowałeś z reinstalacją systemu?
Wiem że to nie jest zachęcające jak masz dużo zainstalowane ale działa skutecznie, szczególnie na wszelkiego
rodzaju niechciany soft z sieci.

Ewentualnie, diagnostyka u znajomego komputerowca ;).
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl

Do 3City citizens:
Myli się ten, kto sądzi, iż sukces uzyskany za pomocą niegodnych środków może przynieść dobre rezultaty. PLATON
cordem

Postprzez velaskez » lut 11, 2019 12:52

proewarsztat napisał(a):Zauwazylem ze Laptop zaczyna zwalniac. Zwlaszcza po paru godzinach pracy, a juz zwlaszcza po pracy przy renderowaiu.
Objawy:
* dlugie wczytywanie danych
* ogolne zmulowanie systemu
* mam niemile wrazenie ze to zaczyna sie nakrecac i sprawnosc jest nizsza nawet po swiezym starcie
Ktos mial takiego lapka i podobne objawy?

Ja miałem, i miałem podobne problemy. Od braku możliwości instalacji niektórego softu, randomowe restarty aż po zwalnianie. Nie pomogły reinstalacje, nowe obrazy ani szukanie błędów. Na szczęście dla mnie to był firmowy :twisted: i jak spaliła się płyta główna (bo postanowił się randomowo włączyć jak był włożony do plecaka ) dostałem nowszego, 7710, i więcej problemów nie miałem - poza tym że podświetlenie klawiatury nie działa :?

Mimo wszystko niesmak pozostał. Dell to gówno. Tylko Thinkpad. Mój osobisty W530, kupiony w 2012 roku działa bez zarzutu, a to już ponad 6 lat. I nigdy nie musiałem go reinstalować :lol:
velaskez

Postprzez bildder » lut 11, 2019 15:52

Ja również mam takiego Della i nie mam żadnych uwag. Pracuję na takich komputerach ponad 10 lat, przerabiałem HP i Lenovo - Dell mi najbardziej pasuje. Proponuję napisać do supportu online, albo wyszukać podobne zgłoszenia.

Również dużo renderuję i nie zauważyłem spadku wydajności w czasie (pracuję na SW). Nieraz po 12 czy 16h i nic się nie dzieje.

@Velaskez, to samo co Ty o Dellu mogę powiedzieć o Thinkpadzie, nie będę przytaczał nazwy firmy, które wymieniała x komputerów przez problemy techniczne. Więc nie uogólniaj jak Tobie coś nie leży, bo w tysiącach firm z sektora CAD pracują Delle i sobie chwalą. W każdej serii mogą się trafić wady i taka jest prawda.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
Nowy blog SOLIDWORKS
bildder

Postprzez proewarsztat » lut 11, 2019 17:58

Jestem daleki od twierdzenia ze DELL to ... (tu sobie niech kazdy wymysli wlasna negatywna opinie)

zwyczajnie sprzet zamula a jest swiezo po calkowitym czyszczeniu (miesiac temu, golutki, system, wszystko postawione od nowa)

jednym z objawow ze cos zaczyna sie chrzanic sa "artefakty" podczas przegladania stron internetowych jak te na zalaczonych obrazkach
Załączniki
problem.JPG
proewarsztat

Postprzez Sergios » lut 11, 2019 18:54

Pasta termoprzewodząca na procesorze i grafice jest?
Bo jak tam nic nie ma, to wszystko będzie zwalniać/przegrzewać się/w najgorszym wypadku wyłączać.
Bez smarowania nie pojedziesz :D
Sergios

Postprzez Lukasz_sokol@o2.pl » kwi 21, 2019 00:40

Czy ktos z was uzywa Precisiona 7x10, lub 7x20 do AutoCada, lub jest chociaz w posiadaniu takiego sprzetu i moglby uruchomic benchmarka ?
Moj sprzet strasznie tnie podczas pracy w 3d i zastanawiam sie co jest powodem. Nie mam niestety z kim porownac jakichkolwiek wynikow.
Lukasz_sokol@o2.pl

Powrót do Hardware