_

Dla tych co odeszli (lub chcą odejść) od mechaniki; porady

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Dla tych co odeszli (lub chcą odejść) od mechaniki; porady

Postprzez Anna Nowak » sty 21, 2019 12:15

Witam,

Nawet temat zarobkòw podzieliła myśl jak w temacie.

Jak się trzymacie drodzy inżynierowie poza mechaniką?

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Ps. Jestem świadoma, że nie ten dział, Ale to forum by chyba prawie nie żyło, gdyby nie wyżej wspomniany temat. Prosilabym o podtrzymanie tego o tematu w tym dziale A późniejsze przeniesienie do innego działu. Inaczej, raczej nie przykujemy niczyjej uwagi.
Anna Nowak

Re: Dla tych co odeszli (lub chcą odejść) od mechaniki; pora

Postprzez cordem » sty 21, 2019 12:28

Normalnie. Jak już masz dyplom inż, to droga wolna do czegokolwiek chcesz ;).
Pomijam kierunki które wymagają uprawnień, no tutaj sprawa oczywista że się nie da tak łatwo :(.

Dla wszystkich zmieniających branżę, GOOD LACK!!!!

Pozdr,
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl

Do 3City citizens:
Myli się ten, kto sądzi, iż sukces uzyskany za pomocą niegodnych środków może przynieść dobre rezultaty. PLATON
cordem

Postprzez ll » sty 21, 2019 14:23

Do przebranowienia sie tez trzeba zmienic sposob myslenia. Nie stawiajac jako wzor ostateczny ale jako bardzo konkurencyjny rynek pracy ( od razu obalajac mity krainy miodem i mlekiem plynacej) rynek amerykanski mozna postawic za wzor. Srednio teraz amerykanin przebranzawia sie 4 krotnie w trakcie zycia(calkowicie lub czesciowo) co sie rowniez wiaze z migracja miedzy stanami. Przeskok z zachodniego na wschodnie wybrzeze nie jest jakim wyczynynem pod warunkiem dostanie dobrej "job opportunity". Tylko ktory polski pracodawca da ci szanse okresu wstepnego do dojscia jakiegos zadowolajacego poziomu tego co chcesz robic ? U nas kroluje postrzeganie kandydata 25 lat juz gotowego do zawodu....Przebranzowienie to tez nie jest odwrot o 180 stopni - z policjanta nigdy nie bedzie lekarz. Tak wiec twarde zawody odpadaja tylko probowac zmieniac branze w cos pokrewnego, zwiazanego z pasja przynajmniej - i tutaj trzeba znalesc kogos kto wie ze jestes w stanie to zrobic a nie ze wiesz jak to zrobic....Jedyna podatna branza na takie podejscie jest branza IT w Polsce. I po drugie trzeba sie chciec przebranzowic - czyli wlozyc duzo wysilku w to samemu od siebie - nie kazdemu sie chce. Duzym uproszczeniem jest emigracja - ten sam zawod za granica moze dawac duzo satysfakcji zamiast frustracji stawiajac pieniadze na samym koncu.
ll

Postprzez hegybrown » sty 21, 2019 15:18

II ty to jesteś dobry maruda :D Gdzie bym nie wszedł na jakiś post to Ty marudzisz :) Nie traktuj tego jak atak, ale może wystarczy trochę zmienić nastawienie do życia, a będzie lepiej. Wiem, że nie jest łatwo, ale może trochę wystarczy cierpliwości w życiu a będzie lepiej.
hegybrown

Postprzez ll » sty 21, 2019 16:07

hegybrown napisał(a):II ty to jesteś dobry maruda :D Gdzie bym nie wszedł na jakiś post to Ty marudzisz :) Nie traktuj tego jak atak, ale może wystarczy trochę zmienić nastawienie do życia, a będzie lepiej. Wiem, że nie jest łatwo, ale może trochę wystarczy cierpliwości w życiu a będzie lepiej.

Taki wlasnie mam zamiar :-)
ll

Postprzez newbie_01 » lut 04, 2019 10:28

W Polsce praca w przemyśle maszynowym przynosi godne zycie jedynie 10% inżynierom po studiach mrchanicznych. To sa Ci ktorzy naprawdje jaraja sie tym co robia i trafili w "dobry nurt" swojej kariery. No i bardzo dobrze. Jak dla mnie jesli maszynoznawstwo nie jest Twoja najwieksza pasja to lepiej szukac sobie innego zajecia. Problem w tym ze majac 20pare lat i wybierajac studia nie mamy pojecia jak ten przemysl wyglada w prakryce i jak stawki w tej branzy wyglądają na tle innych dla przecietnego pracownika.

Sam z tym nie do konca trafilem dlatego tak mówię, no ale takie mam wrazenie.

PS. Pracuje w konstrukcjach stalowych - po budownictwie moglbym sobie zrobic uprawnienia, a po mechanice ... Coż :lol:
newbie_01

Postprzez cordem » lut 04, 2019 11:46

Ten wątek zaczyna się jak NEKROLOG...

DLA TYCH CO ODESZLI...... R.I.P. :D

Jest aż tak źle? PL to nie jest może szał pod względem liczby zleceń ale też inżynieria wymaga pewnego rodzaju
"renomy" którą trzeba zdobyć niestety wypracowując latami. Nie ma co się łudzić że zaraz po studiach pojawią się
nie wiadomo jakie pieniądze.

newbie_01 napisał(a):PS. Pracuje w konstrukcjach stalowych - po budownictwie moglbym sobie zrobic uprawnienia, a po mechanice ... Coż :lol:

Nie jest źle, możesz uzyskać uprawnienia w innych dziedzinach: wózki widłowe, pilot wycieczek zagranicznych..... :D.

Pozdr, MECH-LUDKI
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl

Do 3City citizens:
Myli się ten, kto sądzi, iż sukces uzyskany za pomocą niegodnych środków może przynieść dobre rezultaty. PLATON
cordem

Postprzez mldr » lut 04, 2019 13:58

newbie_01 napisał(a):PS. Pracuje w konstrukcjach stalowych - po budownictwie moglbym sobie zrobic uprawnienia, a po mechanice ... Coż :lol:

Też pracuję "przy budowlance". Kolega "z biura obok" robi uprawnienia, a ja nie mogę, bo studia nie te.
No ale taki w budowlance mają klimat. Wydaje im się, że "uprawnienia" im pomagają, a jest wprost przeciwnie. Podaż inżynierów budownictwa jest "jakaś", podaż takich z uprawnieniami "siakaś" i w efekcie na górce koniunktury mają pracę 16h na dobę, a w dołku nie wiadomo co z nimi robić.... Wpuścili by trochę innych inżynierów to by mieli bufor do odsiewania w dołkach, ale nie, no po co: "Ja nie dam rady pracować 5 dni bez przerwy?! To potrzymaj mi piwo" :D

W sumie spoko, nie muszę płacić składek :D
/\\/\/\/\/\
mldr

Postprzez newbie_01 » lut 05, 2019 08:49

No , dodam ze tylko u nas w kraju jest z tym problem. W Niemczech np. sprawy by nie bylo, po udokumentowanym doswiadczeniu zawodowym mozesz starac sie o uprawnienia budowlane bez wzgledu na ukonczone ilestam lat temu studia.
newbie_01

Postprzez sokolasty » lut 09, 2019 20:32

Kiedy kończyłem MiBM, byłem gotów, przynajmniej formalnie, do pracy inżyniera. W tym samym czasie znajomi budowlańcy pracowali za wpis do dzienniczka stażu, czy jak to się tam nazywało. Oni zaczęli zarabiać dużo później, niż ja. W ogóle budowlańcom nie zazdroszczę. Potem to się zmieniło, i, jak wiem, jakim byłem inżynierem, to aż się boję mieszkać w domu zaprojektowanym przez takiego projektanta bez doświadczenia : :mrgreen:
sokolasty

Powrót do Forum CAD