_

Doświadczenia z trudnymi współpracownikami/pracownikami.

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Doświadczenia z trudnymi współpracownikami/pracownikami.

Postprzez henryk1988 » lip 28, 2013 14:55

Witam szanownych kolegów.
Moje pytanie odnosi się do głównie starszych bardziej doświadczonych kolegów.
Jestem świeżo upieczonym technologiem w małym miasteczku na północy kraju, w 45 osobowej firmie.
Zapewne większość ludzi nie będzie się chciała na ten temat wypowiadać, chociaż pewnie każdy z nas miał przynajmniej podobną sytuację. Jak radzicie sobie z uciążliwymi pracownikami którzy mają cię w głębokim poważaniu, a jak im zwrócisz uwagę że coś jest nie tak, to jeszcze potrafią powiedzieć kilka przykrych słów?
Czasami mam wrażenie że traktują mnie jak zło konieczne i lepiej sobie by poradzili beze mnie :mrgreen: .
henryk1988

Re: Doświadczenia z trudnymi współpracownikami/pracownikami.

Postprzez MYCA » lip 28, 2013 20:00

:D Witam,

prawda jest jedna:

Nikt nie lubi jak mu sie zwraca uwage (obojetnie czy slusznie czy nie). Ty tez (na pewno).

Sztuka zas polega na tym, zeby powiedziec to o co chodzi niejako DOOKOLA (czyli nie wprost) najlepiej BEZOSOBOWO. To jest jedna z madrosci zyciowych (doswiadczenie). I tyle. A "Zatwardzialych aroganckich H..." cza omijac albo olewac (ale w sposob juz wymieniony wyzej). :lol:

A najwazniejsze, to nie brac wszystkiego do siebie i oszczedzac nerwy.

Pozdr. :D tomek
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Postprzez gouda » lip 29, 2013 08:54

W każdej pracy zdarzają się jakieś cwaniaki czy ludzie z którymi ciężko się współpracuje, albo tacy którzy zawsze mają rację (nawet gdy jej nie mają) itd.
W pracy trzeba nauczyć się polityki.. Odpowiedniego podejścia... I trzeba miec do tego cholerny dystans. Bo jak będziesz bral takie rzeczy do siebie to nie wyjdzie Ci to na zdrowie.
Pracowałem w kilku firmach i zawsze znalazł się jakiś skur....
Rób swoje jak najlepiej, znajdź sobię dziedzinyb w których jesteś dobry, przemyśl swoją ścieżkę rozwoju, a do9 upierdliwych kolegów miej dystans.
Z ludzmi jest tak że każdego w zasdzie trzeba inaczje traktować - jeden lubi konstruktywna krytykę bo zachęca go to do dyskusji nad problemami, a w ten sposób rodza sie nowe pomysły, a inny - najczęsciej zakompleksiony typ - krytyki nie przyjmuje - mówimy o konstruktywnej krytyce czy polemice na temat problemów technicznych, a nie o obrażaniu kogokolwiek.
Tak że generalnie trzeba poznać ludzi i ich rozgryźć - nie ma uniwersalnego sposobu na każdego.
gouda

Postprzez henryk1988 » lip 29, 2013 16:27

Dzięki za cenne rady. Będę starał się je jak najlepiej wykorzystać.
Pozdrawiam.
henryk1988

Postprzez grz3g0r2 » lip 29, 2013 19:02

Z mojej strony mogę doradzić (mam doświadczenie w pracy w dwóch biurach projektowych w Polsce i jednym zagranicą w sumie 8 lat):
- w przypadku konfliktów nie wdawać się w spory i dyskusje (tylko winny się tłumaczy) wszystko zapisywać i kopiować dokumenty
- w przypadku rozmów niezwiązanych z pracą zawsze mówić ludziom a zwłaszcza kobietom to, co chcieliby usłyszeć
- nikomu nie ujawniać swoich sympatii lub antypatii
grz3g0r2

Postprzez stryjkowska » lip 31, 2013 15:53

To prawda. Ujawnianie sympatii i antypatii publicznie nie wychodzi na dobre, a potem odwraca się przeciwko nam.
Zwłaszcza, że ludzie lubią dodawać swoje 3 grosze i siać plotki.
W ogóle w pracy należy być powściągliwym jeśli chodzi o sympatie.
stryjkowska

Powrót do Off topic