_

Dodatkowe studia

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Dodatkowe studia

Postprzez Marek_pno » kwi 13, 2016 21:49

Hej,

Pracuję rok jako cadowiec. Ostatnio zastanawiam się nad podyplomówką z tworzyw sztucznych na Politechnice Wrocławskiej. Głównym powodem dalszej nauki jest zwiększenie moich kompetencji (co mam nadzieję w przyszłości przełoży się na zarobki) oraz to ,że niedawno skończyłem mgr i "jeszcze mi się chcę". Z drugiej strony zastnawiam się czy na takich studiach faktycznie można nauczyć się czegoś wartościowego dla cadowca.

Może ktoś orientuje się w temacie ,albo sam podobny niedawno przerabiał i podpowiedziałby coś? Ewentualnie jakiś lepszy pomysł na zainwestowanie w siebie trochę grosza (podyplomówka = 6000PLN + ) i czasu (rok).

Marek
Marek_pno

Re: Dodatkowe studia

Postprzez gouda » kwi 13, 2016 21:56

Jeśli chcesz żeby studia podyplomowe przyczyniły się do wzrostu zarobków w przyszłości to wybierz specjalizacje związane z zarządzaniem. To przykre generalnie ale nie opłaca się inwestować w kierunki typowo techniczne.
Oczywiście dużo zależy od tego ile zarabiasz teraz i czy masz możliwości rozwoju w aktualnej pracy (możliwość zdobywania doświadczenia przy ciekawych projektach). Temat jest raczej indywidualny i nie ma gotowego rozwiązania, ale jeśli w obecnej pracy masz ciekawe wyzwania, pracujesz samodzielnie, rozwiązujesz problemy inżynierskie (a nie tylko rysujesz), rozwijasz się, to polecam zarządzanie pod kątem awansu na kierownicze stanowisko w przyszłości. No i języków warto się uczyć - polecam Niemiecki (chyba że jeszcze nie mówisz dobrze po angielsku).
gouda

Postprzez lisekpk » kwi 20, 2016 18:02

Znajomi robili a inni aktualnie robią podyplomowe z plastików.
Generalnie nie polecają. Nie dowiedzieli się nic czego by już nie mieli na magisterce.
Też chciałem się na to zapisać to powiedzieli, że dadzą mi materiały to sam się wiecej nauczę niż na tych studiach.
Większość wykładowców przychodzi na zajęcia weekendowe jakby za karę, kończą po 30min. Ty siedzisz i marnujesz swój czas czekając na kolejne zajecia, później znowu 30min i kolejne czekanie i tak w kółko.
lisekpk

Postprzez Marek_pno » kwi 21, 2016 20:32

Dzięki za cenną informację lisekpk.

Koledzy z pracy ją potwierdzają, jeśli chodzi o kierunek "plastiki" na pwr.

Swoją drogą ciekawi mnie czemu ludzie się zapisują na te "plastiki" podyplomowe.
Marek_pno

Postprzez PatiM » wrz 30, 2016 12:42

Właśnie zaczynam i na razie jest spoko, dam znać po czasie:)
PatiM

Postprzez bailaME » wrz 30, 2016 17:47

PatiM robisz te podyplomowke ? http://www.cku.pwr.edu.pl/3217410.dhtml Sam się zastanawiałem czy na to isc bo trochę plastikow projektuje w pracy :) w poznaniu tez maja na polibudzie, ale mniej godzin i program na pwr bardziej mi się podoba.
bailaME

Postprzez topinż » wrz 30, 2016 19:38

lisekpk napisał(a):Znajomi robili a inni aktualnie robią podyplomowe z plastików.
Generalnie nie polecają. Nie dowiedzieli się nic czego by już nie mieli na magisterce.
Też chciałem się na to zapisać to powiedzieli, że dadzą mi materiały to sam się wiecej nauczę niż na tych studiach.
Większość wykładowców przychodzi na zajęcia weekendowe jakby za karę, kończą po 30min. Ty siedzisz i marnujesz swój czas czekając na kolejne zajecia, później znowu 30min i kolejne czekanie i tak w kółko.

A najciekawsze jest co innego - na mgr po inż dokładnie to samo. Ja po pierszym semetrze zapytałem czy vędzie coś więcej i dostałem ospowiedź że trak - po drugim. Po drugim był powrót do 3 semestru studiów inżunierskich. Odpoweiedź dziekanatu - Bo pan toi wszystko zna a tu przychodzą np ludzie po włukókiennictwie (na MiBM). Tak więc zostałem inżynierem (mocnym) zamioast bylejekim magistrem.
topinż

Powrót do Forum CAD