_

Dokumentacja Autocad - Model Inventor [AUTOCAD]

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Dokumentacja Autocad - Model Inventor [AUTOCAD]

Postprzez maniek126p » sty 07, 2017 00:58

Witam
Mam pewien problem. Jestem początkującym użytkownikiem programu AUTOCAD. Moim zadaniem jest zrobienie modelu w Inventorze natomiast dokumentację muszę zrobić w AUTOCADzie. Model mam gotowy ale jak go teraz przenieść do autocada i tam zrobić całą dokumentację ? Proszę was o pomoc, będę bardzo wdzięczny :)
Pozdrawiam
maniek126p

Re: Dokumentacja Autocad - Model Inventor [AUTOCAD]

Postprzez Fighter4321 » sty 07, 2017 15:55

Jeżeli masz model 3D, to najpierw musisz w inwentorze zrobić rysunek 2D. Dajesz Plik --> nowy--> Rysunek. Wstawiasz tam wszystkie potrzebne Ci rzuty, które później wykorzystasz w autocadzie. Mająć już wszystkie potrzebne Ci rzuty, dajesz "zapisz kopię jako" i zapisujesz rysunek jako "Autocad DWG". Później otwierasz ten plik w autocadzie i wymiarujesz go sobie itp. Jeżeli będziesz wstawiał rzuty, przekroje, szczegóły itp. w różnej skali (w inventorze) to później w autocadzie w modelu będą one przeskalowane i trzeba będzie niektóre z nich przeskalować aby w modelu mieć wszystko 1:1.

Możesz też zwymiarować wszystko w inwentorze i zapisać to jako autocad DWG, ale wtedy będzie to nieedytowalne. W wersji opisanej wcześniej będziesz mógł pracować normalnie jakbyś narysował wszystko wcześniej w cadzie.
Fighter4321

Re: Dokumentacja Autocad - Model Inventor [AUTOCAD]

Postprzez maniek126p » sty 07, 2017 20:55

Dziękuję bardzo za pomoc :)
Pozdrawiam
maniek126p

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących