_

Dokumentacja Rozwiniećie Blach

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

Dokumentacja Rozwiniećie Blach

Postprzez ZbysioMT » mar 20, 2021 16:06

Witam czy waszym zdaniem powinno się podawać wymiar do osi gięcia, czy ważniejszy jest wymiar po zagięciu
W mojej firmie projektanci nagminnie podają wymiar do osi gięcia nie mając pojęcia na jakim to będzie warsztacie wykonywane i przy użyciu jakim pryzm i stapli
Proszę o wasze opinie
ZbysioMT

Re: Dokumentacja Rozwiniećie Blach

Postprzez gambolo » mar 25, 2021 10:57

Jeżeli masz dodatkowo narzucony promień gięcia to już ból głowy dla technologa by tak dobrał oprzyrządowania by wyszło to co założył konstruktor.
Z drugiej strony jeżeli nie wiesz na czym to będzie wykonywane to po co robić rozwiniecie ? Coś konstruktor musi przyjąć np. klasyczne promień gięcia 0,5-0,7 grubości blachy i dla takich parametrów policzy rozwinięcia.
gambolo

Re: Dokumentacja Rozwiniećie Blach

Postprzez dar1 » mar 25, 2021 11:50

ZbysioMT napisał(a):Witam czy waszym zdaniem powinno się podawać wymiar do osi gięcia, czy ważniejszy jest wymiar po zagięciu
W mojej firmie projektanci nagminnie podają wymiar do osi gięcia nie mając pojęcia na jakim to będzie warsztacie wykonywane i przy użyciu jakim pryzm i stapli
Proszę o wasze opinie

Jako, że elementy gięte wysyłalismy zawsze do kooperacji i nie wiedziałem gdzie będzie to robione to do rysunku dodawałem zawsze uwagę:

Rozwinięcie jest wykonane wg. wspólczynnika k=0,5 i pokazane jest tylko informacyjnie.
Należy dostosować je do technologii i oprzyrządowania.
dar1

Powrót do Warsztat