_

Drugi kierunek na PP

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Drugi kierunek na PP

Postprzez krejzii » mar 21, 2013 11:26

Dzień Dobry,

Jestem studentem drugiego roku mechaniki i budowy maszyn BMiZ, od przyszłego semestru chciałbym zacząć studiować zaocznie drugi kierunek - automatykę i robotykę albo elektrotechnikę, i tutaj raczej skłaniam się ku AiR-rze ale elektrotechniki jeszcze nie wykluczam. no i mam kilka pytań

- słyszałem wiele sprzecznych opini , niektórzy mówią że pracodawcy chętnie przyjmują absolwentów 2 kierunków, a inni że jak sie studiuje 2 kierunki to studiuje się je pobieżnie i w zasadzie nie potrafi się nic konkretnego, co wy to tym sądzicie ?
- kolega mi mówił że po studiach i tak pójdę w jednym kierunku tzn. albo w mechanikę albo w automatykę, mi się wydaję że dobrze jest umieć 2 rzeczy np głównie zajmować się konstrukcją np. jakiegoś uchwytu do maszyny , a później zaprogramować tą maszynę , mam tu na myśli etykieciarkę czy jaką kolwiek inną , jak jest w rzeczywistości ?
- teraz następne pytanie , czy na studiach zaocznych (też na PP) można się czegoś konkretnie nauczyć , wiem że jeśli ktoś chce może sam w domu się czegoś nauczyć, ale nie to chodzi , obawiam się że nie zawszę znajdę motywację i będę czasami robił "byle na 3" chociaż nie takie jest założenie, chodzi mi o poziom i ogólne opinie o studiach zaocznych
- pytanie bardziej techniczne , zauważyłem że na 8 sem. są praktyki na (AiR) , wtedy będę już po mechanice i planuje pracować , czy ktoś wie jak te wyglądają praktyki na studiach zaocznych , i czy na studiach zaocznych są przyznawane stypendia naukowe ?
- jak już wcześniej wspomniałem chciałbym stworzyć całość a nie studiować dwóch zupełnie innych dziedzin nauki, który kierunek bardziej pasuje do MiBM , AiR czy elektrotechnika , jak już na którym wydziale i czym różni się WE od WI, a może coś innego ?

będę wdzięczny za każdą odpowiedź ;)
krejzii

Powrót do Off topic