_

Druk dwustronny i domyślna drukarka.

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Druk dwustronny i domyślna drukarka.

Postprzez rewo27 » wrz 30, 2005 09:13

Czy da się w Auto Cad 2005 drukować dwustronnie.
Konkretnie chodzi o to że że są 4 arkusze i na każdym z nich rysunki chciałbym to drukować dwustronnie, czyli 1 i 2 arkusz na jednej kartce i 3, 4 arkusz na drugiej kartce.
Drugi problem jest taki że po podłączeniu nowej drukarki Auto Cad po naciśnięciu drukuj ciągle domyślnie ustawia się na starą drukarkę, nawet po usunięciu starej z systemu nie ustawia się na nową domyślną, i trzeba rozwijać okienko i wybrać drukarkę z listy. Jesli ktoś mógłby mi pomóc to wielkie dzięki.
rewo27

Re: Druk dwustronny i domyślna drukarka.

Postprzez TF » paź 01, 2005 14:08

Co do pierwszego to nie iwem do końca. Możliwe, że jak drukniesz 2 arkusze za sobą przy włączonym duplexie, to wyjdzie tak jak chcesz.
Co do drugiego: pytanie - czy ustawiłeś nową drukarkę jako domyślną w systemie czy w autocadzie?
W cadzie ustawiasz w Opcje/Drukowanie/ i tam jest okienko domyślnej drukarki cada. Osobiście polecam ustawienie jako domyślnej drukarki pliku konf .pc3, bo można w nim zdefiniować format arkusza i podajnik drukarki /jeśli jest więcej niż 1/. Można też zdefiniować w nim druk dwustronny, ale nigdy nie miałem duplexera, wiec nie wiem czy to będzie działać :D
Ostatnio edytowany przez TF, paź 01, 2005 14:16, edytowano w sumie 1 raz
TF

Postprzez michal » paź 01, 2005 14:16

zrob sobie szablon z nowa drukarka
michal

Postprzez rewo27 » paź 06, 2005 07:49

Wszystko o czym piszecie już robiłem i nie działa. Auto Cad pamięta nazwę drukarki i port USB i ciągle domyślnie chce drukować na drukarce która już nie istnieje.
rewo27

Powrót do Hardware