_

Drukarka 3D do pracy

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Re: Drukarka 3D do pracy

Postprzez Kornel5 » sie 02, 2016 18:42

No właśnie, każdy może mieć swoje zdanie przecież.
____
http://monitor-inwestycji.pl/
Ostatnio edytowany przez Kornel5, cze 29, 2018 08:40, edytowano w sumie 1 raz
Kornel5

Postprzez Rusheaer22 » paź 23, 2017 22:18

Jak chodzi o elementy metalowe to technologia DMLS jest zalecana. Co do wyboru postaw na tańszą, z czasem zdecyduj się na coś bardziej profesjonalnego:)
Rusheaer22

Postprzez piotech » sty 10, 2018 12:56

tez pracowałem za zortaxach i uważam ze to bardzo dobre maszyny
takiego zakupu na pewno nie pozalujesz
piotech

Postprzez karus » kwi 09, 2018 20:08

ktoś z Was pracował na drukarkach MakerBot ?
znalazłem ja w ciekawej cenie, ale kompetnie nie znam tej marki
http://www.thisissouthlondon.co.uk
Ostatnio edytowany przez karus, maja 12, 2018 11:11, edytowano w sumie 1 raz
karus

Postprzez NewJoker » kwi 09, 2018 23:54

Miałem trochę do czynienia z MakerBotem. A nawet ostatnio badałem na uczelni jakość wydruku modelu 3DBenchy z tej drukarki przy pomocy tomografu komputerowego ;-) Ogólnie można powiedzieć, że to naprawdę dobre urządzenie jak na "gotowca" (jestem raczej za bawieniem się drukarkami składanymi samemu). Wydruki wychodzą porządnie, chociaż szału nie ma (mogę podesłać screeny z badania zainteresowanym), ale też trzeba pamiętać, że to nie sprzęt za grube dziesiątki tysięcy. Dużą wadą jest to, co tak denerwuje w wielu klasycznych drukarkach atramentowych - kartridże od producenta kosztujące nie mało. Ale wiadomo jakie jest rozwiązanie - podobne jak we wspomnianych drukarkach 2D.
NewJoker

Postprzez proewarsztat » kwi 10, 2018 11:38

w pracy uzywam Zortrax M200, drukuje przewaznie z Ultrat. Przed zakupem zrobilem benchmark z MakerBotem replicator+, Ultimakerem oraz Formlab 2. Chodzilo mi o kompletne srodowisko(maszyna+oprogramowanie+materialy). Nie jestem specjalista z druku, plan byl aby wlaczyc "drukuj" i zajac sie swoimi sprawami.

Od kazdej z firm zamowilem probke na podstawie mojego modelu. Najlepsza jakosc to Form lab2. To po prostu trzeba zobaczyc. Potem Ultimaker. Niestety oba c. 20 tys PLn, i to przekreslilo te drukarki. Rywalizacja dotyczylya Makerbota i Zortraxa. Wygral ten drugi, ze wzgledu na jakosc wydruku. Po prostu probka od Zortraxa byla lepsza.

Co do M200: drukarka kompaktowa, dobrze wykonana, fajny design, jezeli dla kogos ma to znaczenie. Obsluga w miare prosta. Druki na najlepszych ustawieniach potrafia mile zaskoczyc. Ale...jak to z FDM czy SLA: podpory, podpory, podpory...
Ich odlamywanie, polozenie, potrafi skopac jakosc powierzchni, jest zmudne. Trzeba troche kombinowac jak polozyc model.

No i ten skurcz na ABS..Jest zwyczajnei spory. Zapomnijcie o druku duzych elementów, które trzeba spasowac ze soba z ciasna tolerancja. Im wiekszy element tym bardziej sie paczy. Nie polecam tej drukarki do takich aplikacji.

Dla mnie druki potrzebne sa do przetestowania ergonomii i finalnego wygladu. Nie sa poddawane obciazeniom, wiec nie moge sie tutaj w tym apsekcie wypowiadac.

Brakuje mi funkcji kontroli materialu. Jak go zabraknie lub pret w szpuli sie zakleszczy, to Zortrax wesolo drukuje sobie dalej. To jest spory minus gdy drukarka stoi jakies 10 metrow od Was, w zamknietym pomieszczeniu. Brak Wifi - a przydaloby sie, no i tylko jedna zebatka do wciaganai preta tworzywa. Bywa sie ze ten ostatni sie zakleszcza i zebatka nie moze go wypchnac. Przydalyby sie dwie przeciwbiezne.

Ok. Tyle minusow. Ogolnie jestem zadowolony, za ta cene to na moj gust bardzo dobry wybor.
proewarsztat

Postprzez Tommark » maja 08, 2018 19:18

Jeśli chodzi o drukarki to ja polecam firmę Blixet, kupiłem u nich kilka drukarek do firmy i jestem bardzo zadowolony zarówno ze sprzętu jak i serwisu. Miła obsługa i fajne ceny :)
Tommark

Poprzednia strona

Powrót do CNC