_

Drukowanie do pdf- regenerating sheet

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Drukowanie do pdf- regenerating sheet

Postprzez kate_4me » lut 05, 2019 23:05

Cześć,
Korzystam z AutoCADA już 3 lata. Po raz pierwszy zdarzył mi się problem z drukowaniem do PDF.
Wchodzę w Layout dokumentu, zaznaczam drukowanie DWG za pomocą High Quality Print, klikam OK, wyskakuje okno z paskiem "Regenerating Sheet" i natychmiastowo program się zamyka. Otrzymuję propozycję wysłania raportu i na tym się kończy.

Problem pojawia się w tym jednym, konkretnym pliku, inne drukują się w porządku. Mam w nim kilka rysunków tzn. przekroje, rzuty itd. Co ciekawe rzuty drukują się tą metodą bez problemu, jednak po przesunięciu obszaru drukowania (w tym samym pliku, tym samym Layoutcie) na przekroje program się wyłącza.

Robiłam już takie rzeczy jak, np.:
-przesłanie tego pliku znajomym- u nich również występuje ten problem akurat z moim plikiem
-AUDIT
-przekopiowanie do czystego pliku- problem się kopiuje razem z rysunkami
-zainstalowałam aktualizacje do Cada
-PURGEowałam
-zapisywałam w starszym formacie
-aktualizowałam Windowsa10
-drukowałam do General Documentation
-usuwałam BLOCKI

Podobna sytuacja zdarzyła się pewnej kobiecie (z forum autodesku) i tam sytuację rozwiązało zamienienie GRADIENT HATCH na SOLID HATCH... Mimo, że nie używam gradient hatch, to spróbowałam usunąć moje HATCHe- hatch żelbetu czy gruntu i ponowić drukowanie... Niestety problem nie zniknął.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i jakiekolwiek wskazówki w jaki sposób mogę odzyskać możliwość drukowania pliku
kate_4me

Re: Drukowanie do pdf- regenerating sheet

Postprzez GekOn » lut 06, 2019 09:42

Próbowałaś robić _WBLOCK ? To czasami potrafi ładnie rysunek oczyścić.

Jeśli możesz do zamieść tutaj ten problematyczny plik.
GekOn
www.gekoncad.pl | www.warancad.pl
GekOn

Postprzez kate_4me » lut 06, 2019 12:03

Załączyłam plik zapisany w wersji 2018. Niestety WBLOCK nie zadziałało- możliwe, że coś zrobiłam nie tak, bo używałam tego pierwszy raz...
Dzięki za odzew
Załączniki
M_2018_2.rar
(891.8 KiB) Pobrane 5 razy
kate_4me

Postprzez kate_4me » lut 06, 2019 14:09

Aktualizacja
Problem został rozwiązany przez zmianę czcionki. Ona blokowała cały proces. Miałam ustawioną Bahnschrift SemiLight SemiCondensed, zmieniłam ją na zwykłą "txt" i tyle, żadnych aktualizacji, reinstalacji nie trzeba było robić... +10 do doświadczenia
kate_4me

Powrót do AutoCAD