_

Dwa parametry przeglądania w bloku

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Dwa parametry przeglądania w bloku

Postprzez nelik1987 » maja 24, 2017 11:29

Cześć, tworzę dość rozbudowany blok w którym idealne było by zastosowanie 2 parametrów przeglądania ale jest to niemożliwe do realizacji w AC.
Chce zrobić blok czujnika ruchu, w którym z listy rozwijanej (parametr przeglądania) mogę wybrać wysokość montażu czujnika, a narysowane okręgi wokół czujnika będą się odpowiednio zwiększać pokazując zasięg czujnika. Zależność ta jest nieliniowa ponieważ np. dla wysokości montaż 1m - zasięg to 5m, dla 2m zasięg to 8 dla 3 i więcej zasięg to 10m, dlatego zastosowałem parametr przeglądania

Blok zawiera również kilka atrybutów, kolor, stopień IP, typ, nazwę itp w sumie 8 atrybutów. Można by to wypisywać za każdym razem ręcznie z katalogiem w reku, ale komu by się chciało, więc tutaj idealnie by pasował 2 parametr przeglądania gdzie z listy rozwijanej wybieram typ czujnika a wszystkie atrybuty wypełniają się same.

Nie chce rezygnować z funkcjonalności a jednak 2 parametrów przeglądania nie zrobię. Czy można z tym poradzić bez lispa bo bloki mają być dla użytkowników AC LT?
nelik1987
 
Posty: 42
Dołączył(a): maja 13, 2009 10:10
Lokalizacja: Gdańsk

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników