_

[SolidWorks] Działko wielolufowe błąd w złożeniu

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

[SolidWorks] Działko wielolufowe błąd w złożeniu

Postprzez marcus9550 » lut 08, 2018 09:14

Witam serdecznie wszystkich użytkowników, nie znalazłem na forum powitalni więc przywitam się tutaj.

Stworzyłem trójwymiarowy model działka M61 Vulcan, w pełni zwymiarowany, z ruchomymi wszystkimi elementami. Muszę stworzyć animację przedstawiającą jego zasadę pracy, niestety tu pojawia się problem. Po nadaniu ruchu obrotowego żądanej częsci (wirnika) i przeliczeniu animacji, działko nie obraca się, coś jakby blokowało jego obrót. Po wyjściu z badania ruchu i przebudowaniu pojawiają się błędy przy wiązaniach.
Generalnie zasada działania tego działka polega na ruchu 6 zamków wzdłuż prowadnic wzdłuż osi podłużnej działka. Ruch posuwisty wymuszony jest ścieżką, po jakiej porusza się trzpień zamka. Zasadę działa dobrze przedstawia animacja znaleziona w internecie (podobną muszę wykonać)
https://www.youtube.com/watch?v=Yq6m7mpfc5A

W moim działku występuje jakiś problem z samymi zamkami, ponieważ po przebudowaniu i którym pisałem trzpienie obracają się o 180 stopni, co przedstawi wam załączony rysunek. Wykorzystałem tu wiązanie ścieżki (szkic 3d i punkt na trzpieniu). Próbowałem już naprawdę wielu sposobów na inne połączenie tego ale efekt jest zawsze taki sam. Jestem raczej początkujący więc wiele rzeczy robię metodą prób i błędów, niestety potrzebuję tego "na wczoraj" i może ktoś, kto dobrze odnajduje się w solidnie znajdzie błąd.

Będę niezwykle wdzięczny za pomoc, jeżeli ktoś byłby w stanie podjąć się pomocy, proszę odpowiedzieć w tym temacie, wtedy udostępnię tej osobie pliki.
Pozdrawiam serdecznie
Załączniki
sdfgsd.PNG
marcus9550

Re: [SolidWorks] Działko wielolufowe błąd w złożeniu

Postprzez bildder » lut 08, 2018 14:05

Przyczyn może być wiele, na początek sugeruję zwiększenie klatek z 8 powiedzmy na 20.

Poza tym program nie lub wiązań limitu, po ścieżce też się średnio nadaje w połączeniu z innymi wiązaniami. Ogólnie nie widząc to można zgadywać...
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
Nowy blog SOLIDWORKS
bildder

Re: [SolidWorks] Działko wielolufowe błąd w złożeniu

Postprzez marcus9550 » lut 08, 2018 14:59

Wysłałem Ci priv
marcus9550

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących