_

dział z Pracą - czy ktoś tu jeszcze panuje nad sytuacją?

Różne sprawy tyczące się tego forum, jego moderacji, zakładania nowych subforów, skarg, zażaleń i pochwał. Miejsce spotkań z administratorami forum.

Re: dział z Pracą - czy ktoś tu jeszcze panuje nad sytuacją?

Postprzez kojacek » sie 07, 2013 14:24

lukasek81 napisał(a):a ja dodam że mnie osobiście wkurza jak ktoś co tydzień czy dwa lub częściej dodaje pod swoim postem z ogłoszeniem odpowiedź do swojego ogłoszenia "nadal aktualne" czy coś w tym stylu...
takie coś powinno być banowane moim zdaniem przez moderatora - i może jakoś w regulaminie forum umieścić taki zakaz.

No bez przesady, wtedy jaki sens miałyby w ogóle te ogłoszenia? Fakt takie "aktualne" jest śmieszne, ale żeby za to banować? Ma to też dobrą stronę. Ów aktualizator, przez owo aktualizowanie, wystawia sobie niejako jakieś tam świadectwo (jeśli ktoś chce na to patrzeć z tej strony). Z drugiej zaś - nie mozna wszystkiego zakazać, zwłaszcza że to właściwie nic złego.
kojacek
kojacek

Postprzez LarryPL » sie 07, 2013 14:58

kojacek napisał(a):
LarryPL napisał(a): Chodzi o to, że dla naszej "braci" istnieją zasady, których musimy przestrzegać, np. moderator przeniesie zły temat we właściwe miejsce, albo usunie powielane posty. Natomiast na dziale z Praca żadnych zasad nie ma, tu można wrzucić wszystko i w dowolnej ilości.
Headhunterów jest coraz więcej, wpuszcza się na darmowe podwórko i jak nikt nie reaguje, to zaczynają robić burdel. Są oni nawet tak bezczelni, że rejestrują sie małych lokalnych czy tematycznych forach i tam ładują swoje ogłoszenia.
Apele trafiają w próżnie. Nie wiem też Rerg skąd wiesz ile osób odwiedza zakładkę z Pracą? Ja odwiedzam ją co kilka dni.

Padło słowo moderator... zatem pozwolę sobie odpowiedzieć (za siebie rzecz jasna). O ile moderowanie innych działów, jest sprawą oglednie mówiac stosunkowo prostą, o tyle (wydaje mi się), w dziale "Praca", wykazać się trzeba pewną delikatnością. Otóz bowiem, nie czuję się na siłach aby arbitralnie oceniać czy ogłoszenie jest fajne, niefajne, potrzebne, niepotrzebne, naciągane itd. Nie moge decydować (oprócz przypadków ewidentnego naruszania (regulaminu/obyczajów/prawa)) czy to usunać a tamto nie. Czy dane są prawdziwe, czy nie, czy to naciągactwo, podła reklama, czy wartosciowa informacja. Nie wiem czy powinno się łączyć jedno ogłoszenie z drugim (bo podobne), a może inne. Może już nieaktualne, może całkowicie bezwartościowe. Rzecz tyczy pracy, czyli czegoś co jest ważne, poszukiwane, wyczekiwane... nie chciałbym po prostu niczego tutaj zmanipulować, choćby przypadkiem, czy przez nieuwagę, czy w końcu nieznajomość zagadnienia.
Stąd (podsumowując) wychodzę z założenia, minimalnej ingerencji w ten dział, wierząc że obie strony (dawcy i (od)biorcy tych ogłoszeń), przestrzegać będą tych minimalnych zasad dotyczących porządku. To tak mniej więcej.
kojacek

Czyli tak jak podejrzewałem, nasze uwagi po prostu skończą sie na niczym.. Tak dla porównania podam jeden przykład z mojego podwórka, na stronie http://www.nowiny24.pl, kiedyś był prawdziwy dział z Pracą, gdzie pracodawcy z podkarpacia szukali pracowników i za moich młodszych lat człowiek codziennie rano patrzył po ofertach. Dziś oferty tam są po prostu generowane przez automaty rekruterów z całej Polski. Tak, tak, rekruterzy już nie piszą tam tylko robią to specjalne napisane aplicakcje, które każde ogłoszenie powielają kilkanaście razy codziennie.
Mama said - be cool.. F.M. 1991
LarryPL

Postprzez gordenzio » sie 07, 2013 15:32

Drodzy moderatorzy. Jeszcze jedna uwaga - dlaczego pozwalacie na umieszczaniu na FORUM ofert z pracą firm headhunterskich jak i osób prywatnych chcących zaoferować swoją usługę. Jest to niepotrzebne zaśmiecanie FORUM takimi wątkami mając do tego utworzoną zakładkę PRACA. Może warto pomyśleć o rozszerzeniu tego działu aby wszyscy zainteresowani mogli zostawiać tam swoje oferty. Pozdrawiam.
gordenzio

Postprzez kojacek » sie 07, 2013 15:58

gordenzio napisał(a):Drodzy moderatorzy. Jeszcze jedna uwaga - dlaczego pozwalacie na umieszczaniu na FORUM ofert z pracą firm headhunterskich jak i osób prywatnych chcących zaoferować swoją usługę. Jest to niepotrzebne zaśmiecanie FORUM takimi wątkami mając do tego utworzoną zakładkę PRACA. Może warto pomyśleć o rozszerzeniu tego działu aby wszyscy zainteresowani mogli zostawiać tam swoje oferty. Pozdrawiam.

A może kolega zgłosi się do admina, zostanie moderatorem i będzie POZWALAŁ lub nie, publikowania dowolnych ogłoszeń?
kojacek
kojacek

Postprzez gordenzio » sie 07, 2013 16:08

kojacek napisał(a):
gordenzio napisał(a):Drodzy moderatorzy. Jeszcze jedna uwaga - dlaczego pozwalacie na umieszczaniu na FORUM ofert z pracą firm headhunterskich jak i osób prywatnych chcących zaoferować swoją usługę. Jest to niepotrzebne zaśmiecanie FORUM takimi wątkami mając do tego utworzoną zakładkę PRACA. Może warto pomyśleć o rozszerzeniu tego działu aby wszyscy zainteresowani mogli zostawiać tam swoje oferty. Pozdrawiam.

A może kolega zgłosi się do admina, zostanie moderatorem i będzie POZWALAŁ lub nie, publikowania dowolnych ogłoszeń?
kojacek

Może na początek wystarczy rozszerzyć dział PRACA aby faktycznie było miejsce dla ofert prywatnych oferujących np. usługę projektowania (najczęściej pojawiających się na forum). A co do ofert headhunteskich to po prostu usuwać je, skoro nie potrafią zrozumieć do czego służy FORUM...
gordenzio

Postprzez kruuger » sie 07, 2013 17:04

LarryPL napisał(a):
kojacek napisał(a):
LarryPL napisał(a): Chodzi o to, że dla naszej "braci" istnieją zasady, których musimy przestrzegać, np. moderator przeniesie zły temat we właściwe miejsce, albo usunie powielane posty. Natomiast na dziale z Praca żadnych zasad nie ma, tu można wrzucić wszystko i w dowolnej ilości.
Headhunterów jest coraz więcej, wpuszcza się na darmowe podwórko i jak nikt nie reaguje, to zaczynają robić burdel. Są oni nawet tak bezczelni, że rejestrują sie małych lokalnych czy tematycznych forach i tam ładują swoje ogłoszenia.
Apele trafiają w próżnie. Nie wiem też Rerg skąd wiesz ile osób odwiedza zakładkę z Pracą? Ja odwiedzam ją co kilka dni.

Padło słowo moderator... zatem pozwolę sobie odpowiedzieć (za siebie rzecz jasna). O ile moderowanie innych działów, jest sprawą oglednie mówiac stosunkowo prostą, o tyle (wydaje mi się), w dziale "Praca", wykazać się trzeba pewną delikatnością. Otóz bowiem, nie czuję się na siłach aby arbitralnie oceniać czy ogłoszenie jest fajne, niefajne, potrzebne, niepotrzebne, naciągane itd. Nie moge decydować (oprócz przypadków ewidentnego naruszania (regulaminu/obyczajów/prawa)) czy to usunać a tamto nie. Czy dane są prawdziwe, czy nie, czy to naciągactwo, podła reklama, czy wartosciowa informacja. Nie wiem czy powinno się łączyć jedno ogłoszenie z drugim (bo podobne), a może inne. Może już nieaktualne, może całkowicie bezwartościowe. Rzecz tyczy pracy, czyli czegoś co jest ważne, poszukiwane, wyczekiwane... nie chciałbym po prostu niczego tutaj zmanipulować, choćby przypadkiem, czy przez nieuwagę, czy w końcu nieznajomość zagadnienia.
Stąd (podsumowując) wychodzę z założenia, minimalnej ingerencji w ten dział, wierząc że obie strony (dawcy i (od)biorcy tych ogłoszeń), przestrzegać będą tych minimalnych zasad dotyczących porządku. To tak mniej więcej.
kojacek

Czyli tak jak podejrzewałem, nasze uwagi po prostu skończą sie na niczym.. Tak dla porównania podam jeden przykład z mojego podwórka, na stronie http://www.nowiny24.pl, kiedyś był prawdziwy dział z Pracą, gdzie pracodawcy z podkarpacia szukali pracowników i za moich młodszych lat człowiek codziennie rano patrzył po ofertach. Dziś oferty tam są po prostu generowane przez automaty rekruterów z całej Polski. Tak, tak, rekruterzy już nie piszą tam tylko robią to specjalne napisane aplicakcje, które każde ogłoszenie powielają kilkanaście razy codziennie.

jak kojacek pisal trudno bedzie rozdzielic ktora oferta jest ok a ktora nie.

rozroznilbym dwa pojecia. watek "powielany/dublowany" od "podbijany". o ile z pierwszym staramy sie walczyc tak w drugim tez nie widze nic zlego. czesto wyszukiwarki kiepsko zwracaja wyniki wiec oferta podbita czytana jest chyba w pierwszej kolejnosci. no ze chyba sie myle. nie korzystam z dzialu Praca.

watek po utworzeniu mozna zablokowac, ale wtedy nikt nie ma mozliwoci wystawienia opinii.
usuwanie w kolko postow "aktualne" moze byc walka z wiatrakami.

chcecie pomoc ? podajacie kilka linkow ktore wedlug was sa nie w porządku lub zdublowane (takich na pierwszy rzut oka nie widze)
k.
kruuger

Postprzez Rerg » sie 07, 2013 18:53

LarryPL napisał(a):
Rerg napisał(a):Witam, Ja bym nic nie zmieniał. Już wyjaśniam. Ile osób, to pewnie tyle propozycji zmian. A w końcu, aż tak wiele osób nie odwiedza zakładkę PRACA.
A ci co wchodzą, to niech się liczą z jakimiś niedogodnościami, jeśli uważają, że takie są. W końcu nie żyjemy w doskonałym świecie i co dla jednego jest dobre to dla drugiego jest złe.
Ja liczę, że headhunterzy dojdą do wniosku (czytając chociażby nasze wpisy), że pewnych rzeczy nie powinni robić, bo to i tak nie daje efektów, np. powtarzanie tego samego ogłoszenia na wszystkie województwa. Kochani headhunterzy – przeczytajcie i zastanówcie się, bo mam wrażenie, że niekiedy ładujecie te ogłoszenia w akcie desperacji. Pozdrawiam all :)

Chodzi o to, że dla naszej "braci" istnieją zasady, których musimy przestrzegać, np. moderator przeniesie zły temat we właściwe miejsce, albo usunie powielane posty. Natomiast na dziale z Praca żadnych zasad nie ma, tu można wrzucić wszystko i w dowolnej ilości.

Hej, Sądzę, że coraz mniej po "jakości" tych ogłoszeń. Jeszcze trochę i Ty też zrezygnujesz. Natomiast dalej jestem przeciwny zakazom, wyrzucanią i innym sankcją dla nich. Liczę, że wśród headhunterów też są myślący i z czasem zrozumią, że takie ogłoszenia nic nie dają, a jak nie będa miec wyników, to może ktoś ich pogoni u nich w pracy. Sądzę, że zakładka praca oczyści się sama, troszkę cierpliwości. Headhunterzy, to nasza strona, Wy tu jesteście tylko goścmi. Uszanujcie nasze uwagi. :)
Rerg

Postprzez ll » sie 07, 2013 19:05

troszke już mialem do czynienia z head hunterami i slowo "myslacy" to jest ostatnie slowo jakim bym ich nazwal. Przewaznie headhunter to jest babka ktora to robi od paru tygodni i chce sie wykazac dlatego szuka wszelkich drog zeby napchac neta swoim ogloszeniem - a parodia to jest dopiero jak taka babka przepytuje goscia z x-letnim doswiadczeniem na temat czy sie zna na swojej robocie - ale to juz temat na osobny post ....
ll

Postprzez LarryPL » sie 08, 2013 08:49

ll napisał(a):troszke już mialem do czynienia z head hunterami i slowo "myslacy" to jest ostatnie slowo jakim bym ich nazwal. Przewaznie headhunter to jest babka ktora to robi od paru tygodni i chce sie wykazac dlatego szuka wszelkich drog zeby napchac neta swoim ogloszeniem - a parodia to jest dopiero jak taka babka przepytuje goscia z x-letnim doswiadczeniem na temat czy sie zna na swojej robocie - ale to juz temat na osobny post ....

Myślę, i podejrzewam, że inni też się zgodzą, że minimum zasad powinno obowiązywać wszystkich, którzy korzystają z naszego forum, czyli również hedhunterów. Tak jak powiedziałem, oni nie mają żadnych zasad, zgodzę się tu z ll, przeważnie jest to młoda kobieta po marketingu, która nieraz próbuje rozpaczliwie coś ugrać. Obawiam się, że jeśli nie już to niedługo, ogłoszenia zaczną wrzucać automatycznie zalogowane aplikacje. Chce także wrócić do tego, ze to jest forum CAD, a nie forum budowlane czy handlowe, bo takie ogłoszenia ogłoszenia o pracę można tu często znaleźć.
Mama said - be cool.. F.M. 1991
LarryPL

Poprzednia strona

Powrót do Administracja forum