_

dział z Pracą - czy ktoś tu jeszcze panuje nad sytuacją?

Różne sprawy tyczące się tego forum, jego moderacji, zakładania nowych subforów, skarg, zażaleń i pochwał. Miejsce spotkań z administratorami forum.

dział z Pracą - czy ktoś tu jeszcze panuje nad sytuacją?

Postprzez LarryPL » sie 02, 2013 21:42

Witam serdecznie.
Przeglądam często nasz dział z Pracą, oczywiście jako oferowanej :D Niestety muszę powiewiedzieć, że spory czas temu przypominało to faktycznie miejsce z pracą dla inżynierów mechaników, ale teraz to przypomina jeden wielki śmietnik z wszelakiej maści ofertami począwszy od programistów sterowników, sprzedawców, zaopatrzeniowców, budowlańców, brygadzistow, team leaderów od niewiadomo czego. To po pierwsze.
Po drugie, dlaczego jedno ogłoszenie jest powielone kilkanaście razy jedno pod drugim? Rozumiem determinację i brak reguł wśród rekruterów, ale czy na naszym forum mógłby zapanować jakiś ład?
Mama said - be cool.. F.M. 1991
LarryPL

Re: dział z Pracą - czy ktoś tu jeszcze panuje nad sytuacją?

Postprzez lukasek81 » sie 05, 2013 15:22

Dołączam się. Jakoś zawsze byłem zniechęcony tym temat i juz nie raz chciałem coś napiać, ale jakos traciłem wenę, czy sens.

Teraz dołączam się do tego co napisał kolega LarryPL.

trzeba wreszcie posegregować ten dział. kto jest za?
lukasek81

Postprzez kruuger » sie 05, 2013 17:51

lukasek81 napisał(a):Dołączam się. Jakoś zawsze byłem zniechęcony tym temat i juz nie raz chciałem coś napiać, ale jakos traciłem wenę, czy sens.

Teraz dołączam się do tego co napisał kolega LarryPL.

trzeba wreszcie posegregować ten dział. kto jest za?

napiszcie jak chcielibyscie zeby to wygladalo.
moze cos da rade zrobic.
wieksze zmiany ta trzeba prosic admina.
k.
kruuger

Postprzez ll » sie 05, 2013 18:48

Mi sie wydaje zeby wprowadzic limit jednego ogloszenia na dobe z jednego loginu/IP to nie bedzie wysypu tego samego ogloszenia na kazde wojewodztwo - bo to jest wlasnie headhunterskie chamstwo bo moge dac jedno pt. wszystkie wojewodztwa.
Tym bardziej ze takie ogloszenia dotycza jednej miejscowosci na ktora cie potem przekonuja ze to jest twoje miejsce na ziemi.
ll

Postprzez Rerg » sie 05, 2013 19:36

Witam, Ja bym nic nie zmieniał. Już wyjaśniam. Ile osób, to pewnie tyle propozycji zmian. A w końcu, aż tak wiele osób nie odwiedza zakładkę PRACA.
A ci co wchodzą, to niech się liczą z jakimiś niedogodnościami, jeśli uważają, że takie są. W końcu nie żyjemy w doskonałym świecie i co dla jednego jest dobre to dla drugiego jest złe.
Ja liczę, że headhunterzy dojdą do wniosku (czytając chociażby nasze wpisy), że pewnych rzeczy nie powinni robić, bo to i tak nie daje efektów, np. powtarzanie tego samego ogłoszenia na wszystkie województwa. Kochani headhunterzy – przeczytajcie i zastanówcie się, bo mam wrażenie, że niekiedy ładujecie te ogłoszenia w akcie desperacji. Pozdrawiam all :)
Rerg

Postprzez lukasek81 » sie 05, 2013 21:27

a może warto podzielić praca.. na szukana i oferowana :) od razu się troszkę posprząta
lukasek81

Postprzez kojacek » sie 05, 2013 21:36

lukasek81 napisał(a):a może warto podzielić praca.. na szukana i oferowana :) od razu się troszkę posprząta

Tego pewnym być nie można. To kwestia mentalności chyba. Pytanie dotyczące myszy, pytacz wkłada do "AutoCAD". Osobna kategoria to handlarz. Handlarz da post wszędzie tylko nie w "Sprzedam". Kreatywny (w swoim mniemaniu) handlarz sądzi że trzeba taki sam post dawać w 10 miejscach... wyłączając dział "Sprzedam" oczywiście... ;)
kojacek
kojacek

Postprzez LarryPL » sie 07, 2013 13:26

Rerg napisał(a):Witam, Ja bym nic nie zmieniał. Już wyjaśniam. Ile osób, to pewnie tyle propozycji zmian. A w końcu, aż tak wiele osób nie odwiedza zakładkę PRACA.
A ci co wchodzą, to niech się liczą z jakimiś niedogodnościami, jeśli uważają, że takie są. W końcu nie żyjemy w doskonałym świecie i co dla jednego jest dobre to dla drugiego jest złe.
Ja liczę, że headhunterzy dojdą do wniosku (czytając chociażby nasze wpisy), że pewnych rzeczy nie powinni robić, bo to i tak nie daje efektów, np. powtarzanie tego samego ogłoszenia na wszystkie województwa. Kochani headhunterzy – przeczytajcie i zastanówcie się, bo mam wrażenie, że niekiedy ładujecie te ogłoszenia w akcie desperacji. Pozdrawiam all :)

Chodzi o to, że dla naszej "braci" istnieją zasady, których musimy przestrzegać, np. moderator przeniesie zły temat we właściwe miejsce, albo usunie powielane posty. Natomiast na dziale z Praca żadnych zasad nie ma, tu można wrzucić wszystko i w dowolnej ilości.
Headhunterów jest coraz więcej, wpuszcza się na darmowe podwórko i jak nikt nie reaguje, to zaczynają robić burdel. Są oni nawet tak bezczelni, że rejestrują sie małych lokalnych czy tematycznych forach i tam ładują swoje ogłoszenia.
Apele trafiają w próżnie. Nie wiem też Rerg skąd wiesz ile osób odwiedza zakładkę z Pracą? Ja odwiedzam ją co kilka dni.
Mama said - be cool.. F.M. 1991
LarryPL

Postprzez kojacek » sie 07, 2013 13:49

LarryPL napisał(a): Chodzi o to, że dla naszej "braci" istnieją zasady, których musimy przestrzegać, np. moderator przeniesie zły temat we właściwe miejsce, albo usunie powielane posty. Natomiast na dziale z Praca żadnych zasad nie ma, tu można wrzucić wszystko i w dowolnej ilości.
Headhunterów jest coraz więcej, wpuszcza się na darmowe podwórko i jak nikt nie reaguje, to zaczynają robić burdel. Są oni nawet tak bezczelni, że rejestrują sie małych lokalnych czy tematycznych forach i tam ładują swoje ogłoszenia.
Apele trafiają w próżnie. Nie wiem też Rerg skąd wiesz ile osób odwiedza zakładkę z Pracą? Ja odwiedzam ją co kilka dni.

Padło słowo moderator... zatem pozwolę sobie odpowiedzieć (za siebie rzecz jasna). O ile moderowanie innych działów, jest sprawą oglednie mówiac stosunkowo prostą, o tyle (wydaje mi się), w dziale "Praca", wykazać się trzeba pewną delikatnością. Otóz bowiem, nie czuję się na siłach aby arbitralnie oceniać czy ogłoszenie jest fajne, niefajne, potrzebne, niepotrzebne, naciągane itd. Nie moge decydować (oprócz przypadków ewidentnego naruszania (regulaminu/obyczajów/prawa)) czy to usunać a tamto nie. Czy dane są prawdziwe, czy nie, czy to naciągactwo, podła reklama, czy wartosciowa informacja. Nie wiem czy powinno się łączyć jedno ogłoszenie z drugim (bo podobne), a może inne. Może już nieaktualne, może całkowicie bezwartościowe. Rzecz tyczy pracy, czyli czegoś co jest ważne, poszukiwane, wyczekiwane... nie chciałbym po prostu niczego tutaj zmanipulować, choćby przypadkiem, czy przez nieuwagę, czy w końcu nieznajomość zagadnienia.
Stąd (podsumowując) wychodzę z założenia, minimalnej ingerencji w ten dział, wierząc że obie strony (dawcy i (od)biorcy tych ogłoszeń), przestrzegać będą tych minimalnych zasad dotyczących porządku. To tak mniej więcej.
kojacek
kojacek

Postprzez lukasek81 » sie 07, 2013 14:17

a ja dodam że mnie osobiście wkurza jak ktoś co tydzień czy dwa lub częściej dodaje pod swoim postem z ogłoszeniem odpowiedź do swojego ogłoszenia "nadal aktualne" czy coś w tym stylu...
takie coś powinno być banowane moim zdaniem przez moderatora - i może jakoś w regulaminie forum umieścić taki zakaz.
lukasek81

Następna strona

Powrót do Administracja forum