_

Dziwne maile

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Dziwne maile

Postprzez vraw21 » cze 17, 2018 17:25

Od pewnego czasu otzrymuje dziwne meile o jeszcze dziwniejszej treści. Jestem pewna że nie sa to maile reklamowe tylko od osoby prywatnej, chciałabym móc zlokalizować od kogo one pochodzą, aby móc się z tą osoba ewentualnie skofrontować http://plom.pl/jak-ustalic-ip-komputera-z-ktorego-wyslano-maila/ znalazłam poradnik w internecie jak mogła bym to zrobić, jednak nejestrem do końca pewna co po koli ma nastepywać i czy takie działanie ma w ogóle jaki kolwiek sens, niestety uprzdzajac pytania maile nie są w żaden sposób opatrzone podpisem, widnieje w nich tylko i wyłącznie faktua za usługi informatyczne po wyszukaniu firmy z faktury okazało się że nie ma takiej w Polsce. Nie chce na razie zgłaszać tego na policję proszę o pomoc
vraw21

Re: Dziwne maile

Postprzez NewJoker » cze 17, 2018 17:39

A odpisałaś na ten adres z dosadną informacją, że nie życzysz sobie więcej maili tego typu, bo jeśli nie przestaną Cię nękać to zgłosisz sprawę ? Ja bym od tego zaczął.
NewJoker

Re: Dziwne maile

Postprzez siga » lip 12, 2018 15:07

Też uważam że najpierw powinnaś mieć jakąś podkładkę zanim pójdziesz na policję. Dlatego najpierw napisz do autora że prosisz o zaprzestanie
siga

Powrót do Off topic