_

EliteCAD co o nim sądzicie?

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: EliteCAD co o nim sądzicie?

Postprzez gester » wrz 07, 2016 18:09

edited
Ostatnio edytowany przez gester, paź 28, 2016 19:04, edytowano w sumie 1 raz
gester

Postprzez Skwarczek » paź 27, 2016 09:40

Helka napisał(a):Witam,
Nie znam tego programu, a szukam czegoś do biura. Czy mogą na tym pracować też branżyści? nie chodzi mi tylko o architekturę, bo potrzebuje czegoś, co pozwoli na pracę na jednym modelu. Ponoć daje to dodatkowe korzyści.. czyli sprawdza kolizje. Czy elitecad też to potrafi?

Witam,
jeżeli jest Pani jeszcze zainteresowana zapoznaniem się z funkcjonalnością programu zachęcam do kontaktu. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania i przesłać interesujące Panią informacje.
Szersze info o programie:
http://elitecad.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdFy-6 ... B3GroL4uVA

Uwaga promocja!
http://elitecad.pl/2016/10/21/promocja- ... esliwa-13/

kontakt:
Michał Skwarczek
Kierownik EliteCAD Polska
Mobile: 534 259 958
E-mail: michal.skwarczek@elitecad.pl
Skwarczek

Postprzez gester » paź 28, 2016 17:37

nie ma czegoś takiego jak praca na jednym modelu. jak ty to sobie wyobrażasz? edytujesz modele branżowe, jak ci nie pasują?
do pracy w bim jest format ifc, na nim pracują także prawie wszystkie software dla managementu, harmonogramów i kalkulacji. jest on nieedytowalny, jeśli chodzi o geometrię (bo to tylko referencja własnej pracy), natomiast mogą zostać uzupełnione parametry w tzw. psets jednostek ifc.

do sprawdzenia kolizji jest po prostu import modelu ifc branżysty do twojego software (przy okazji sam sobie projektant nic nie pomerda, gdy ma nieedytowalne ifc na innych warstwach projektowych), ale głównie kolizje, analizy i symulacje robi się na poziomie firmy budowlanej w software dla managementu bim (tekla bimsight, solibri model checker, viewpoint itp.)

a co do software dla bim, to oprócz elitecad masz także w promocji vectorworks ( vectorworks.pl ).
rob
gester

Postprzez PLachman » gru 27, 2017 22:12

Arcadia BIM to ponoć jedyny w Polsce BIM - bardzo pozytywne opinie o nim słyszałem - wszyscy z którymi miałem okazję zamienić parę słów strasznie zachwalali prostą obsługę, ale chętnie potwierdzę, jeśli ktoś używa.
PLachman

Postprzez gester » sty 02, 2018 18:54

bim to jest metodyka procesów budowlanych, a nie software.
a z tych akurat arcadia jest najsłabsza na rynku. o certyfikacji formatu ifc do wymiany plików między różnymi aplikacjami technologii bim (czyli ok 10% całego środowiska bim) to na razie mogą sobie pomarzyć.
rob
gester

Postprzez PLachman » sty 28, 2018 01:04

Tak, tak - wiem - ot, takiego skrótu użyłem. Znajomy zachwalał, że Arcadia potrafi łączyć branże w jeden projekt, można ją dostosować do rozporządzeń i norm i że współpracuje z innymi programami przez zapis w DWG...nie prawda to?
PLachman

Postprzez gester » sty 29, 2018 00:12

żeby łączyć branże w jeden projekt potrzeba, aby wszyscy pracowali na tym samym software. akurat na rynku panuje pluralizm, i praca na platformie jednego vendora nie jest ani łatwa (zbierz wszystkie branże w jednym software, good luck ;)), ani pożądana.
nikt nie ma prawa narzucać inżynierowi narzędzia, na którym pracuje.
dlatego też powstał format ifc dla obsługi projektu w metodyce bim, i funkcjonuje on już bardzo dobrze, mimo złej propagandy ze strony vendorów jednoplatformowych. ja n.p. mam swoją architekturę w vectorworks (model wiodący), a importuję sobie branże z tekla structures, revit structure i revit mep, wszystkie albo jako ifc, albo nawet rvt (vectorworks importuje także ten format).

co do dwg, to jest to odchodzący do lamusa format geometrii 2d (mimo wysiłków autodesk stworzenia w nim czegoś na kształt 3d), więc obsługa dwg (import/eksport) już nikogo nie zwala z nóg, chociaż oczywiście ma tę funkcjonalność każde software do tworzenia w bim. arcadia nie jest tu żadnym różowym słoniem.
rob
gester

Postprzez Stefan33 » mar 05, 2018 21:32

Format DWG chociaż rzeczywiście już leciwy to nadal jest wszędzie aktualny i "szanowany". ArCadia stara się być uniwersalna i współpracować z programami dookoła. I chyba sporemu gronu użytkowników ciągle pasuje ten format.
Stefan33

Postprzez PLachman » kwi 08, 2018 22:42

Taak - DWG to dalej bardzo popularny format, chyba nadal bardzo szeroko stosowany. Dzięki za odpowiedź :)
PLachman

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD