_

Express raz jeszcze!

Wszystkie posty ze starego forum CAD/CAM.

Express raz jeszcze!

Postprzez darsed » wrz 30, 2001 12:12

Czy udało się komuś załadować funkcję Express do AutCADa 2002, w ten sposób aby funkcjonowały zarówno ikony jak i klawisze skrótów? Próbowałem wielokrotnie i zawsze kończyłem fiaskiem. Jeżeli ktoś zechciałby zainteresować się moją kwestią byłbym wdzięczny(bardzo chciałbym pracować na tej wersji programu, ale brak tych podstawowych narzędzi...)
darsed

Re: Express raz jeszcze!

Postprzez mar2k » wrz 30, 2001 23:07

: Czy udało się komuś załadować funkcję Express do AutCADa 2002, <p>Podobno nalezy skopiowac caly folder Express do folderu glownego AutoCADa oraz do folderu Support plik acettest.fas i do folderu Help pliki acetmain.hlp i acetfaq.hlp a potem wpisac w linii komend: EXPRESSTOOLS.<br>Zeby miec ikony mozna kliknac prawym przyciskiem na pasku ikon, wybrac Customize i w zakladce Toolbars bedzie grupa Express...<p>Mariusz
mar2k

Postprzez sparrow » paź 01, 2001 11:16

: : Czy udało się komuś załadować funkcję Express do AutCADa 2002, <p>W CAD Magazynie bedzie o tym wkrótce...<p>: Podobno nalezy skopiowac caly folder Express do folderu glownego AutoCADa oraz do folderu Support plik acettest.fas i do folderu Help pliki acetmain.hlp i acetfaq.hlp a potem wpisac w linii komend: EXPRESSTOOLS.<p>Wcześniej będziesz musiał ręcznie wczytać acettest.fas,<br>(load"acettest.fas") w lini poleceń, i dopiero EXPRESSMENU<p>powodzenia,<br>sparrow<p>: Zeby miec ikony mozna kliknac prawym przyciskiem na pasku ikon, wybrac Customize i w zakladce Toolbars bedzie grupa Express...<br>: Mariusz<br>
sparrow

Postprzez mar2k » paź 01, 2001 19:40

: Wcześniej będziesz musiał ręcznie wczytać acettest.fas,<br>: (load"acettest.fas") w lini poleceń, i dopiero EXPRESSMENU<p>Oczywiscie. Zapomnialem :)<br>To, dla porzadku dodam, ze w folderze Help powinien znalezc sie jeszcze plik acetmain.cnt. Mozna tez wczytac menu (acetmain.mns).<br>Oczywiscie wszystkie te zaklecia wystarczy wykonac jednokrotnie, potem acad juz bedzie wiedzial co ma zaladowac przy starcie.<br>Mam nadzieje, ze nie wyczerpalem tresci artykulu. ;)))<p>Pozdrawiam<br>Mariusz
mar2k

Postprzez zbyszek » paź 02, 2001 00:39

<br>: Wcześniej będziesz musiał ręcznie wczytać acettest.fas,<br>: (load"acettest.fas") w lini poleceń, i dopiero EXPRESSMENU<br> <br>Niekoniecznie. Jeśli będzie to acettest.fas z datą 26.02.1999 15:11, rozmiar 16 419 bajtów to wystarczy expressmenu. Ten plik pojawia się w katalogu EXPRESS wraz z kilkoma innymi podczas niektórych instalacji ACAD2000i, pomimo jego oficjalnego nieistnienia w tejże wersji<br>Zbyszek
zbyszek

Postprzez sparrow » paź 02, 2001 07:04

<br>: : Wcześniej będziesz musiał ręcznie wczytać acettest.fas,<br>: : (load"acettest.fas") w lini poleceń, i dopiero EXPRESSMENU<br>: <br>: Niekoniecznie. Jeśli będzie to acettest.fas z datą 26.02.1999 15:11, rozmiar 16 419 bajtów to wystarczy expressmenu. Ten plik pojawia się w katalogu EXPRESS wraz z kilkoma innymi podczas niektórych instalacji ACAD2000i, pomimo jego oficjalnego nieistnienia w tejże wersji<p>Witam.<p>IMHO taka czy inna wersja acettest.fas to kwestia drugorzedna, przynajmniej teoretycznie.<br>O tym czy polecenie EXPRESMENU będzie rozpoznane (przed wczytaniem rzeczonego *.fas), musi decydowac jakiś wpis typu (autoload...) lub (load....)<p>W pliku acad2000dcc.lsp jest wywołanie <br>(load "acettest.fas" (princ))<br>i w sumie nie zrozumiałe jest dla mnie czemu trzeba go wczytywać ręcznie (a doświadczenie uczy że czasem trzeba).<p>pozdrawiam,<br>sparrow<br>
sparrow

Postprzez zbyszek » paź 03, 2001 09:16

<br>: IMHO taka czy inna wersja acettest.fas to kwestia drugorzedna, przynajmniej teoretycznie.<br>: O tym czy polecenie EXPRESMENU będzie rozpoznane (przed wczytaniem rzeczonego *.fas), musi decydowac jakiś wpis typu (autoload...) lub (load....)<br>: W pliku acad2000dcc.lsp jest wywołanie <br>: (load "acettest.fas" (princ))<br>Wszystko by było fajnie, tylko w org acad2000doc.lsp Ac2000i NIE MA TEGO WPISU.<br>Testowałem to już na kilkunastu maszynach. Pomino braku tego wpisu wystarczy skopiować zawartość katalogu express z "moim" acettest.fas, uruchomić acada i "expressmenu" powoduje pojawienie się narzędzi "express" (czasami - b.rzadko- trzeba dodać ścieżkę) - pewnie acettest ładowany jest przez inny plik (chyba acadinfo.lsp lub acetlodr.arx)<br>Zbyszek
zbyszek

Powrót do Archiwum