_

Fabian Stasiak - książki

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Fabian Stasiak - książki

Postprzez Majklu » gru 08, 2017 13:24

Hej.
Ktoś korzystał z książek Fabiana Stasiaka do nauki Inventora i Acada Mechanicala ?

Najbardziej chodzi mi o moduły MES w powyższych aplikacjach.
Czy warto kupić takie książki , czy analizy MES uczyć się z innych źródeł ?
Wiem ,że moduły MES w tych programach nie są jakieś wypasione, ale często muszę oszacować jakąś konstrukcję pod względem wytrzymałościowym i chciałbym wiedzieć jak interpretować wyniki.
Majklu

Re: Fabian Stasiak - książki

Postprzez NewJoker » gru 08, 2017 14:07

Mam 2 tomy zbioru ćwiczeń do Inventora 2014 - kurs podstawowy i zaawansowany. Ogólnie bardzo fajne książki. Mnóstwo przykładów do zrobienia (modele dostajesz na maila po kupieniu książki) i wszystko opisane krok po kroku. W kursie zaawansowanym jest o analizach MES. Tylko 30 stron, ale dobrze napisane. Kilka przykładów - zwykła analiza, analiza modalna, kontakty i optymalizacja. Widziałem, że w kursie Professional do nowszych wersji Inventora jest więcej, w tym analiza ram.
NewJoker

Postprzez Majklu » gru 08, 2017 15:56

Generalnie polecasz?
Dodam, że nie jestem jakimś totalnym laikiem w tych tematach, ale jednak trochę wiedzy mi brakuje i chciałbym pewne rzeczy robić efektywniej. Zależy mi mocno na podłapaniu dobrych nawyków przy MESie i analizach dynamicznych w tym programie.
Majklu

Postprzez NewJoker » gru 08, 2017 17:03

Tak, nie znam lepszej polskiej literatury do Inventora. Materiały szkoleniowe na kursach są opracowywane w podobny sposób.
Oczywiście nic nie zastąpi ćwiczenia samemu (modelujesz co to masz pod ręką i co Ci przyjdzie do głowy), ale warto zacząć od przykładów z książki.
NewJoker

Powrót do Forum CAD