_

Filtr właściwości warstw

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Filtr właściwości warstw

Postprzez 88marcin » wrz 01, 2017 09:53

Witam,
chciałbym, uzyskać taki efekt z filtrem właściwości warstw.
Mam rysunek z wyłączonymi i/lub zamrożonymi i/lub zablokowanymi warstwami.

Chce za pomocą jednego kliknięcia (button/lisp) utworzyć taki narzędzie (filtr który by zbierał te warstwy do osobnego filtru), tak żeby można go było wyłączać i włączać.
88marcin
 
Posty: 78
Dołączył(a): mar 22, 2016 12:08

Re: Filtr właściwości warstw

Postprzez kwaart » wrz 03, 2017 18:36

Witam.
Czy Menadzer stanów warstw, a właściwie jego ikonka wstawiona na pasku narzędziowym, jest niw wystarczająca? W Menadżerze wybierasz nowy filtr i masz. Można by utworzyć nowy filtr, którego nazwa była by na 1. miejscu listy i wybrać "Zapisz".
Tu pojawia się kwestia makr w AC? Można by takowe nagrać. (A w tym mi nie wychodzi jak próbuję je nagrać.)

Jest też inny sposób, choć jest jeden "próg", którego przeskoczyć nie umiem. Mianowicie utworzyć nowy przycisk z z ikonka na pasku narzędziowym dla którego. Dla przykładu - utworzenie polecenia "Lista skal PURGE" do "purgowania" nadmiaru skal w "Dostosuj interfrjs użutkownika". Istotą jest to, co będzie wpisane w linii Makro: ... [jest to tak jak by odtworzenie działań na klawiaturze]. Obok podgląd z F2.

Analogicznie można w linii Makro: wpisać "^C^C_LAYERSTATE "coś" z t". W efekcie pojawia się okno dialogowe z aktywnym polem ("okienkiem") listy zapisanych stanów warstw, gdzie domyślnie jest stworzony stan "_aktualny". (patrz na załączonym zrzucie ekranowym - sklejonym ze zrzutów poszczególnych kroków) "_" na początku nazwy pozycjonuje ją na początku listy jako stan domyślny. Niestety tu jest problem. Wpisanie "z" i potem "t" nie działa, nawet w normalnej obsłudze tego okna dialogowego. KONIECZNE JEST UŻYCIE "tabulatora".

Problem przy złożonych oknach dialogowych jest w przechodzeniu pomiędzy poszczególnymi "polami" okna. Normalnie służy do tego (poza myszą) tabulator w opcji z "Shifrem" lub "CTRL". I tu nie wiem jaki "coś" odpowiada użyciu "tabulatora". Może ktoś wie i dało by się rozwiązać problem z tematu.

Swoją drogą czy ktoś mógł by ujawnić różne "cosie" odpowiadające za inne rzeczy niż poszczególne, samodzielne litery?

Pozdrawiam, :)
Załączniki
nowe narzędzia 1 - co z tabulatorem.gif
Nowe polecenia w narzędziach
Pozdrawiam i dobrego dnia, kwaki z kwaart [AC2008PL]
kwaart
 
Posty: 60
Dołączył(a): lut 13, 2015 11:11


Powrót do AutoCAD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników