_

FreeCAD - dodatki, pluginy, makra - jakich Wam brakuje??

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

FreeCAD - dodatki, pluginy, makra - jakich Wam brakuje??

Postprzez RP-CAD-CAM » gru 25, 2019 06:30

Witam ponownie,

myślę, że prawie każdy zna tu FreeCAD-a (http://www.freecadweb.org). Program bardzo fajny, ale przez lata był nieużywalny. Dziś się to zmieniło, nadal wiele modułów wymaga poprawy, ma braky funkcjonalnościowe, ale FC powoli staje się używalny. Korzystają z niego coraz częściej malutkie / małe firmy oraz "wolni strzelcy". FC nie ma jeszcze dobrego modułu Assembly, dopracowania wymagają prawie wszystkie moduły :D. Ale ponieważ większość braków da się już dziś obejść, program ten szybko zwiększa liczbę użytkowników i powstają w nim coraz ciekawsze projekty.

FC pozwala pisać makra (czy całe moduły) w Pythonie... Myślałem o napisaniu czegoś pod FreeCAD-a, tylko tak jak w drugim wątku na tym forum :), "badam rynek" - chcę sprawdzić na co jest zapotrzebowanie.

Najważniejsze pytanie (zwracam się tu do użytkowników FC): Czego Wam szczególnie brakuje we FreeCAD-zie?? Jakich dodatków / makr nie ma we FreeCADzie, a powinny być.

Dzięki za wszelkie uwagi!

pozdr.
R.
RP-CAD-CAM

Powrót do Modelowanie 3D