_

Freelance - piping

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Freelance - piping

Postprzez blazej12345 » kwi 23, 2014 17:09

Ma ktoś jakieś doświadczenie w zdobyciu zleceń od zagranicznego klienta przez neta?
Czy firmy na świecie chętne są do takiej współpracy?
blazej12345

Re: Freelance - piping

Postprzez ineedcad » lip 05, 2014 21:01

--
Ostatnio edytowany przez ineedcad, sie 01, 2015 12:43, edytowano w sumie 1 raz
ineedcad

Postprzez pixweb » sie 06, 2014 10:08

Ja mam lekkie ale głównie za sprawą ogłoszeń na portalach zagranicznych. Na pewno ciężej zdobyć klientów ogłaszająć się tytułem tworzenie stron www grodzisk mazowiecki ze wzgledu, iż konkurencja mała nie jest a raczej za dużą wiec musisz wyróżniać się ofertą, szczególnie ceną
pixweb

Postprzez blazej12345 » sie 06, 2014 13:41

ineedcad napisał(a):w jakim zakresie w jakim oprogramowaniu ? ludzie maja swoje doswiadczenia w tym temacie ale jak nie dodasz cos wiecej to nikt sie nei wypowie

np. obliczenia naprężeń w Autopipie, bo to jest dobra działka dla pracy zleconej, można wykonywać to zdalnie
blazej12345

Postprzez blazej12345 » sie 06, 2014 13:46

pixweb napisał(a):Ja mam lekkie ale głównie za sprawą ogłoszeń na portalach zagranicznych. Na pewno ciężej zdobyć klientów ogłaszająć się tytułem tworzenie stron www grodzisk mazowiecki ze wzgledu, iż konkurencja mała nie jest a raczej za dużą wiec musisz wyróżniać się ofertą, szczególnie ceną

masz na myśli freelancer.com, odesk, elance czy inne serwisy? głównie to są portale dla informatyków,
a mógłbyś powiedzieć, czy klient chętnie zleca pracę komuś z innego kraju i jak wygląda potem sprawa umów/płatności?

chciałbym podjąć taką współpracę w zakresie obliczeń rurociągów (stress analiza) i aparatów ciśnieniowych,

ps. odnośnie konkurencji to rynek potencjalnych zleceniodawców tworzenia strony www jest w tysiącach, w przypadku pipingu to są pojedyncze podmioty i to z reguły bardzo duże, które nie zawsze chcą rozmawiać z freelancerem
blazej12345

Postprzez pixweb » sie 07, 2014 10:41

Z tym czy chętnie to jest już dyskusyjna sprawa. Wszystko zależy od tego co oferuje twoja firma. Jeżeli to firma sprzedająca towar to mają watpliwości ponieważ nie wiedza w jakim stanie dotrze do nich dana rzecz. Jeżeli to firma, która oferuje usług internetowe typu. strony www, grafika komputera czy marketing to chętniej korzystają, tu już działa tylko opinia o twojej firmie. Z płatnościami większego problemu nie ma, wystawienie faktu, przelew i kwestia rozliczeniowa załatwiona :D
pixweb

Powrót do Off topic