_

Fusion360 problem

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Fusion360 problem

Postprzez Seviper » gru 20, 2020 17:57

Mam problem z Fusion360 (chyba prosta rzecz) ktoś byłby wstanie pomóc? Nie wiem czy powinienem przeinstalować program czy ja coś źle robię, ale ciągle jest z tym programem coś nie tak - rysuje szkic, obojętnie co - następnie wyciągam poprzez extrude i np chciałbym dodać gdzieś okrąg (później sobie go wyciągnąć czy coś) to po pierwszę nie mogę znaleźć w ogóle "circle" a jak użyje skrótu "C" to nie mogę nawet zaznaczyć na którym elemencie chciałbym ten okrąg zrobić - wygląda to tak jak na zdjęciu (załącznik). Przecież to powinno wyglądać tak że po zaznaczeniu circle powinienem mieć do wyboru ścianę modelu na której chce ten okrąg zrobić, po wciśnięciu na daną ścianę powinno mnie do niej "przenosić" a gdy wciskam C i zaznaczam jakąś ścianę to wygląda to tak jak na zdjęciu, mogę okręgi robić gdzie chce. Mam nadzieje że mi ktoś w końcu pomoże. Dziękuje
Załączniki
55555.png
Seviper

Re: Fusion360 problem

Postprzez Kacper Suchomski » gru 22, 2020 22:17

Jakieś pomieszanie z poplątaniem.

Szkic rozpoczyna się od wybrania polecenia "Sketch", a następnie zdefiniowania (wskazania) płaszczyzny szkicu, a dopiero po tym kreśli się żądaną geometrię.
Jeżeli wymusiłeś uruchomienie środowiska szkicu poprzez użycie skrótu okręgu, bez wcześniejszego przygotowania, to program ten wymuszony szkic kreśli na płaszczyźnie GUW.
Kacper Suchomski

Powrót do Forum CAD