_

[Patran/ADAMS] Generacja pliku .mnf

Forum o CAE.

[Patran/ADAMS] Generacja pliku .mnf

Postprzez roolf » maja 22, 2016 19:25

Witam serdecznie,

zmagam się ostatnio z pewnym problemem. Mianowicie chciałbym zamodelować wyginającą się płytkę, wchodzącą w interakcje z innymi obiektami. Do tego celu wykorzystuję ADAMS'a oraz Patran'a. Problematyczne jest dla mnie stworzenie pliku .mnf takiej płytki w Patranie. Wzoruję się na tutorialu https://www.youtube.com/watch?v=dd9rjSe27rU, jednak nie potrafię tego "przełożyć" na model płytki. W pierwszej kolejności próbowałem nadać DOF'y(dla wszystkich 6 przemieszczeń) w 4 punktach na końcach płyty (pomijając etap z nadawaniem rigid body poprzez opcje SPIDER), w tym wypadku po zaimportowaniu do adams pojawią się komunikat przedstawiony na screenie. W drugiej próbie dodałem rigid body na jednej z krótszych powierzchni płyty (rozumiem to jako utwierdzenie), jednak plik .mnf się wcale nie generował. Przy kolejnym podejściu zrobiłem coś na wzór obiektu z tutorialu (wyciałem otwory w płycie i nadałem tam rigid body) i po imporcie do adamasa zachowuje się już całkiem dobrze(wygina się pod wpływem siły). Jest tylko problem w wartości tej siły, która wynosi giga Newtony, zamiast 0.2N jak w symulacji w Patranie. Wierzę, że jest to bardzo łatwe do skonfigurowania, tylko problem zapewne leży w moim niezrozumieniu obiektów Degree of Freedom oraz Rigid Body. Jeśli ktoś z większym doświadczeniem, mógłby mi pomóc to byłbym bardzo bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Załączniki
mnf.jpg
obiekt
zero.jpg
bład ADAMS
roolf

Powrót do CAE