_

GODNA PłACA DLA INżYNIERA

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Re: GODNA PłACA DLA INżYNIERA

Postprzez NTS » kwi 15, 2008 23:32

Do Bobika i podobnych narzekaczy -jeżeli jest Ci tak bardzo źle to może zamiast narzekać, załóż własną firmę, będziesz sam sobie szefem, będziesz projektował to co chcesz i będziesz zarobiać ile chcesz. Tylko od ciebie będzie zależało to co robisz i za ile czyli pełnia szczęścia i radości - oczywiście o ile będziesz tak sprytny i zaradny, żeby znaleźć klientów na swoje usługi i to jeszcze takich, którzy będą zlecali Ci do roboty to co lubisz robić, będą płacili Ci terminowo i taką stawkę jak sobie zażyczysz i pod warunkiem, że podatki i miliony innych kosztów wcześniej Cię nie zabiją. :twisted:
NTS

Postprzez Bobik » kwi 16, 2008 08:56

No właśnie. Tylko właściciele ponoszą koszty, pracownicy żadnych kosztów i podatków nie mają. Tylko Wy płacicie składki, Zusy i inne miliony podatków. Słowem droga przez męke. Dlatego smiało moge odwrócić Twoje zdanie - skoro tak sie musisz ze wszystkimi użerać to chłopie, rzuć to w diabły i zostań normalnym najemnym robolem jak ja. Osiągniesz pełnię szczęścia i satysfakcji pracując sobie ze spokojem u usmiechem na buzi :) .
Wszyscy na tym zyskają, bo i rynek sie powiększy i nie będziesz musiał wystawiac fikcyjnie niskich cen na przetargach żeby robote złapać :wink:
.
Bobik

Postprzez NTS » kwi 16, 2008 10:03

Bobik napisał(a):Twoje zdanie - skoro tak sie musisz ze wszystkimi użerać to chłopie, rzuć to w diabły i zostań normalnym najemnym robolem jak ja.

A kto Ci powiedział że się muszę ze wszystkim użerać i że jest mi tak źle, ja nie narzekam, ja już wybrałem sposób na życie i jakoś sobie z tym lepiej lub gorzej ale radzę i to od wielu lat i nie narzekam jak to mi strasznie źle i że wszystko się sprzysięga przeciwko mnie. Wiem bowiem że tak po prostu musi być i tyle, takie są zwyczajne realja na Polskim rynku i trzeba się do nich przystosować i umieć sobie w nich jakoś radzić a nie tylko narzekać.
Troszkę samodzielności i umiejętności podejmowania męskich decyzji, jeżeli coś Ci się nie podoba a nie masz na to wpływu to postaraj się to zmienić lub zajmij się czymś o czym będziesz mógł decydować. Mając własną firmę masz taką możliwość, masz samodzielność i odpowiedzialność, a twój sukces zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, od twojej zaradności, pomysłowości i odwagi bo często trzeba niestety podejmować trudne i ryzykowne decyzje - ale to ty masz na nie wpływ a nie niekt inny. Jeżeli nie będzie Ci się powodziło to możesz narzekać tylko i wyłącznie na siebie. Takie było przesłanie mojego posta.
Live is brutal :)
NTS

Postprzez CezaryCezary » maja 02, 2008 01:06

Nie ma czegoś takiego jak godna płaca dla inżyniera. Inżynier to murzyn-wykonawca. Od zarabiania pieniędzy jest managment (zobacz inny watek, w którym wkleiłem artykuł, jak Prezez Porsche AG zarabia 5 mln. Euro / miesiecznie + premie). Inżynieria to słaba branża, a inżynier to kiepski zawód. Najlepiej zarabia się w instytucjach finansowych i na stanowiskach managerskich.
CezaryCezary

Postprzez milsen » maja 05, 2008 14:46

Racja, racja, ale partząc przekrojowo na zarobki żuczków w naszym kraju to jeszcze tak źle nie stoimy. Ogólnie z tego co mi wiadomo to kontrakt menadżerski zaczyna się od 10tyś. netto w górę + dodatki. Oj, idę na swoje, hehe ;)
milsen

Praca dla inżynierów w Niemczech

Postprzez futur1 » sty 12, 2011 20:41

Praca dla inżynierów w Niemczech. Praca dla informatyków w Niemczech - od zaraz. Oferty dla studentów. Zapłacimy Ci za nasze kursy niemieckiego. www.futur1.pl
futur1

Praca dla inżyniera w Niemczech

Postprzez futur1 » sty 14, 2011 16:51

Praca dla inżyniera w Niemczech . Oferty od zaraz. Praca w Niemczech dla informatyków to my. Zapraszamy do przesyłania CV. www.futur1.pl
futur1

Poprzednia strona

Powrót do Off topic