_

Grubości linii- bez zmian [problem]

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Grubości linii- bez zmian [problem]

Postprzez kari-flo » kwi 19, 2017 00:35

GRAZYNYprojekt.dwg
[edit: plik przykladowy]
(145.63 KiB) Pobrane 9 razy
Witajcie!
Założyłam tu konto, gdyż Google i znajomi juz byli bezradni, a ja mam niemały problem.
Pracuję na Autocadzie studenckim 2017. Po zmianie grubości linii na warstwach nie widać róznic między nimi- na modelu zawsze są one cienkie a na layoucie wszystkie są grube. Próbowałam już zmieniać skalę- nie działa. Sprawdzałam na warstwach i osobnych liniach- niby wszystko ok. Nie wiem, co się dzieje, bo mam spory rozstrzał grubości w rysunku (od 0,09 do 0,25) więc powinien widzieć :/
Serdecznie proszę o pomoc
Ostatnio edytowany przez kari-flo, kwi 19, 2017 07:59, edytowano w sumie 1 raz
kari-flo

Re: Grubości linii- bez zmian [problem]

Postprzez ziele_o2k » kwi 19, 2017 07:29

kari-flo napisał(a):Witajcie!
Założyłam tu konto, gdyż Google i znajomi juz byli bezradni, a ja mam niemały problem.
Pracuję na Autocadzie studenckim 2017. Po zmianie grubości linii na warstwach nie widać róznic między nimi- na modelu zawsze są one cienkie a na layoucie wszystkie są grube. Próbowałam już zmieniać skalę- nie działa. Sprawdzałam na warstwach i osobnych liniach- niby wszystko ok. Nie wiem, co się dzieje, bo mam spory rozstrzał grubości w rysunku (od 0,09 do 0,25) więc powinien widzieć :/

Wrzuć przykładowy plik
Ziele
ziele_o2k

Postprzez LeszekT » kwi 19, 2017 16:26

AutoCad posiada pewną... tolerancje? (złe słowo) i dopiero po przekroczeniu danych wartości na modelu rysunku będzie widać różnicę w zastosowaniu lini.
Jak widać na załączonym zdjęciu dopiero zastosowanie wartości równej bądź większej od 0,30 spowoduje, że linie będą "na oko" widocznie grubsze.
Załączniki
Bez nazwy.png
Bez nazwy.png (7.68 KiB) Przeglądane 135 razy
LeszekT

Postprzez luk4szm » kwi 20, 2017 12:56

kari-flo napisał(a):
GRAZYNYprojekt.dwg
Witajcie!

Na wydruku, o ile ploter/drukarka są dobrej jakości, to te różnice będą widoczne.
Tak jak kolega wyżej napisał. Dopiero od pewnego momentu są widoczne różnice na monitorze. A rozstrzał od 0,09 do 0,25 wcale nie jest spory ;) Proponuje przeskalować wszystkie grubości w zakresie, np. od 0,05 do 0,70 i wszystko będzie grało.
Pozdrawiam,
Łukasz
luk4szm

Postprzez Beere » kwi 22, 2017 21:12

Tak jak koledzy wyżej pisali.

Od siebie dodam, że jednak w punktach ksero różnice widać dopiero przy większych grubościach. Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale dajmy na to różnicy nie widać wcale w pdfie na 35/18, a już na 50/25 widać, która linia jest grubsza, a która nie. Spróbuj więc rysować wszystko nieco "grubsze".

Pozdrawiam
Beere

Postprzez kari-flo » kwi 22, 2017 21:37

Dziękuję bardzo za pomoc- faktycznie, grubości widać dopiero od 0.3 :)
kari-flo

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących