_

Grubość tekstu wymiaru

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Grubość tekstu wymiaru

Postprzez Nakitka » gru 29, 2018 18:55

Witam. Mam problem z grubością wymiaru. Przygotowując rysunek do druku tekst wymiaru jest tak gruby, że wygląda jak plama, z resztą na modelu też jest gruby. Próbowałam sobie z tym poradzić zmieniając wielkość we właściwościach wymiaru i podziałało, plama znikła. Widać cyfry jednak wciąż są one zbyt grube. Nie mam zielonego pojęcia co robię źle. Przy mniejszych elementach nie ma problemu, tekst jest w porządku. Jednak przy większych wychodzi dramat. Próbowałam zmieniać jego skale ale wychodzi to samo. Co mogę zrobić z tym zrobić? Nie mogę tego zostawić w ten sposób. Do rysunku wstawiam również blok z tabelą, na której tekst wygląda normalnie. Używam AutoCADA 2013. Wstawiam fragment rysunku do wglądu. Widać na nim ten potworny wymiar oraz tekst z tabelki (zwykły oraz pogrubiony). Chciałabym aby tekst wymiaru wyglądał tak jak tekst z tabelki (ten na dole).
Załączniki
sdasd.png
Nakitka

Re: Grubość tekstu wymiaru

Postprzez kojacek » gru 29, 2018 20:32

Nakitka napisał(a):Witam. Mam problem z grubością wymiaru. Przygotowując rysunek do druku tekst wymiaru jest tak gruby, że wygląda jak plama, z resztą na modelu też jest gruby. Próbowałam sobie z tym poradzić zmieniając wielkość we właściwościach wymiaru i podziałało, plama znikła. Widać cyfry jednak wciąż są one zbyt grube. Nie mam zielonego pojęcia co robię źle. Przy mniejszych elementach nie ma problemu, tekst jest w porządku. Jednak przy większych wychodzi dramat. Próbowałam zmieniać jego skale ale wychodzi to samo. Co mogę zrobić z tym zrobić? Nie mogę tego zostawić w ten sposób. Do rysunku wstawiam również blok z tabelą, na której tekst wygląda normalnie. Używam AutoCADA 2013. Wstawiam fragment rysunku do wglądu. Widać na nim ten potworny wymiar oraz tekst z tabelki (zwykły oraz pogrubiony). Chciałabym aby tekst wymiaru wyglądał tak jak tekst z tabelki (ten na dole).

Myślę że chodzi o szerokość linii, a nie o grubość. Tutaj masz to trochę wyjaśnione: https://kojacek.wordpress.com/2016/11/08/grubosc-szerokosc-szerokosc-linii/
Poczytaj również help-a, na te tematy.
kojacek

Re: Grubość tekstu wymiaru

Postprzez piotrekm13 » gru 31, 2018 12:56

Spróbuj jeszcze zmienić czcionkę w stylach tekstu.
piotrekm13

Powrót do AutoCAD