_

GstarCAD - ktoś używa?

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: GstarCAD - ktoś używa?

Postprzez bobroy » lis 24, 2016 09:37

krzysztofel napisał(a)::) angielski się kłania Panie kolego. Na internecie jest wyraźnie napisane, że to GstarCAD zrobił proces IntelliCad'owi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. GstarCAD mogę polecić każdemu - jest prawie wierną kopią AutoCAD'a!

Właśnie też to zauważyłem :-) zainstalowałem wersję testową i od razu zrobiłem projekt :-)
A jak wygląda sprawa projektów 3D, nieelektrycznych? Jakieś bardziej złożone bryły, konstrukcje? Czy nie ma z tym problemu w GstarCADzie?
bobroy

Postprzez obmiarowiec » lis 29, 2016 21:21

bobroy napisał(a):Właśnie też to zauważyłem :-) zainstalowałem wersję testową i od razu zrobiłem projekt :-)
A jak wygląda sprawa projektów 3D, nieelektrycznych? Jakieś bardziej złożone bryły, konstrukcje? Czy nie ma z tym problemu w GstarCADzie?

Generalnie porywanie się na 3D nawet z oryginalnym gołym AutoCADem to chyba można polecić tylko masochistom. Aczkolwiek jest to wyłącznie moje prywatne zdanie, spece od 3D pewnie wiedzą lepiej. :D Co do klonów (w tym GstarCADa) to trudno oczekiwać, żeby miały funkcjonalność pełnego AutoCADa jeśli chodzi o 3D, przy cenie stanowiącej ułamek LT. Tak że... zejdź na ziemię :) Chociaż jak przeglądałem kanał dystrybutora na youtube to wyglada, że przynajmniej podstawy 3D obsługuje: https://www.youtube.com/watch?v=-BhZ2kr ... 1ADo&t=13s Na ile to Ci się przyda to musisz sam zdecydować, ja to znalazłem przy okazji szukania czegoś o pomiarach (to zagadnienie jest też w tej serii filmów) Jeżeli interesuje kogoś temat obmiarów i narzędzi pomiarowych to służę swoimi uwagami i spostrzeżeniami, gdyż do tego używam obecnie GstarCADa - wybrałem dlatego, że ma super rozwiązane narzędzia przydatne do obmiarowania. Jeśli są tu jacyś koledzy obmiarowcy i kosztorysanci to dostałem kilka dni temu od sprzedawcy link do ich nowouruchomionego forum, gdzie są linki do jakichś urywków ze szkolenia, na których gość opowiada o tych narzędziach. Zainteresować mógłby was ostatni akapit w pierwszym poście: https://gstarcad.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=9 Poza tym generalnie zgadzam się z wcześniejszymi opiniami, całkiem stabilnie w moich zastosowaniach się zachowuje. A czy jest lepszy od innych? Nie wypowiadam się - zostawmy temat PRowcom, bo zdaje się że toczą w tym wątku jakąś podjazdową walkę :D
obmiarowiec

Postprzez adikas » gru 08, 2016 13:49

Ja używam ponad rok GstarCAD 2015 i jestem zadowolony. Wcześniej kilka lat siedziałem na Autocad 2013.
Gstar chodzi szybciej, zajmuje mniej RAMu, niczego mu nie brakuje. Raz mi się zdarzyło, że nie chciał czegoś otworzyć, co AC2013 otworzył. Raz się przy edycji czegoś zawsze wywalał na tym samym pliku. Ale Autocad też miewał swoje humory, jak nie wiecej ;)
Generalnie, menu identyczne jak w AC, za tą cenę mamy oryginalny produkt, polecam.
Warto sobie wcześniej przetestować pełną wersje darmową, gdyż każdy ma inne potrzeby. Dla mnie bomba!
adikas

Postprzez kingstone » gru 29, 2016 14:01

adikas napisał(a):Ja używam ponad rok GstarCAD 2015 i jestem zadowolony. Wcześniej kilka lat siedziałem na Autocad 2013.
Gstar chodzi szybciej, zajmuje mniej RAMu, niczego mu nie brakuje. Raz mi się zdarzyło, że nie chciał czegoś otworzyć, co AC2013 otworzył. Raz się przy edycji czegoś zawsze wywalał na tym samym pliku. Ale Autocad też miewał swoje humory, jak nie wiecej ;)
Generalnie, menu identyczne jak w AC, za tą cenę mamy oryginalny produkt, polecam.
Warto sobie wcześniej przetestować pełną wersje darmową, gdyż każdy ma inne potrzeby. Dla mnie bomba!

Gstar "chodzi" szybciej i zajmuje mniej Ramu od czego? (do jakiego programu porównujesz?)
kingstone

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD