_

Gubienie przyciągania, przesuwanie punktów BricsCAD

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Gubienie przyciągania, przesuwanie punktów BricsCAD

Postprzez Zborek1314 » maja 25, 2021 18:20

Cześć,
Od pewnego czasu BricsCAD nie chce ze mną współpracować. Problem polega na gubionym przyciąganiu. Gdy chcę zwymiarować/narysować linię mam podświetlony punkt charakterystyczny, klikam i w około 40% przypadków program nie przyciąga do tego punktu. Najciekawsze jest to, że przesunięcia są zazwyczaj o wielokrotności 0,1mm (zdarzają się też inne). Przykładowo po narysowaniu linii o długości 100mm wymiarując ją otrzymam: 99,900; 100,100; 100,000; 99,873; 100,127. Zdarzają się nawet przypadki gdzie oba punkty, początkowy i końcowy jest o tyle samo przesunięty i wymiar zgadza się.

Wersja BricsCAD v21, Windows 10 (wyłączone aktualizacje)
Uprzedzając pytania:
Skok siatki wyłączony, rysowanie w 2D, myszka sprawdzona
Podjęte kroki:
zminimalizowana ilość typów punktów charakterystycznych, wyłączenie śledzenia, przywracanie do ustawień podstawowych, odinstalowanie (za pomocą programu czyszczącego pliki systemowe) i ponowna instalacja, stworzenie nowego profilu użytkownika, zmiana parametrów: APERTURE, DRAGSNAP, OSNAPZ, PICKBOX, CURSORSIZE. Kontaktowałem się ze wsparciem technicznym, ale rozłożyli ręce.
Wcześniej problem nie występował. W DWG TrueView jest wszystko ok. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną? Kolejnym krokiem będzie pewnie przeinstalowanie systemu.
Zborek1314

Re: Gubienie przyciągania, przesuwanie punktów BricsCAD

Postprzez Zborek1314 » wrz 13, 2021 20:30

No to problem wyjaśniony. Okazało się, że wszystkiemu winien był dodatkowy monitor podłączony do laptopa. Obraz był rozszerzony i na ekranie laptopa skala była ustawiona na 100%, a na monitorze 125. Po zmianie ustawień na obydwu ekranach na 100% jest ok.
Zborek1314

Powrót do Forum CAD