_

HP 8560w czy coś słabszego dla CAD

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Re: HP 8560w czy coś słabszego dla CAD

Postprzez infinitywaves » paź 21, 2015 20:29

Witam ponownie,
karolnow89 napisał(a): Niestety proponowany laptop ma błyszczącą matryce
a Ty chcesz na tym pracować w CAD? czy podczepiać do zewnętrznego LCD? Nooo chyba nie powiesz mi że w XXI wieku ktokolwiek pracuje jeszcze w CAD na 15" tzn oka 10-15min na budowie o ile ktokolwiek nosi laptopy na budowę ;-]

karolnow89 napisał(a):brak FHD co jest bardzo ważne
jw.

karolnow89 napisał(a):oraz słabą kartę graficzną
zaraz zaraz czy to Ty pisałeś kwota max 2,2K PLN? Fakt demonem szybkości to ona nie jest ale też pytanie czy musi być gdyż co za różnica czy GPU działa w 70% czy w 7%?

karolnow89 napisał(a):Dzisiaj w pracy znajomy przyniósł dell chyba 7450. Na pokładzie i7 i karta graficzna nvidia 840m
ale są całe setki szybszych laptopów... tylko nie w cenie 2.2k PLN nie no bez jaj ;-] Może ja mam podjechać ze swoim? ];->

karolnow89 napisał(a):Zauważyłem również, że do cad należy szukać kart graficznych z technologią CUDA
o to ciekawe od jakiś 20 lat nic takiego nie zauważyłem, fajnie wprowadź mnie proszę ;-> tylko plz nie kopiuj mi żadnej naiwnej propagandy marketingowej ze stron NV

karolnow89 napisał(a):W proponowanym przez Ciebie zestawie jest 12GB ramu. Jak jest to w praktyce rozwiązane? 4+8?
Tak sa wersje z 16GB ale jeszcze lepiej byłby go kupić bez RAMu a potem wsadzić dwie szybkie kości np. HyperX Impact

Pozdrawiam
I
https://soundcloud.com/infinitywaves
infinitywaves

Postprzez karolnow89 » paź 23, 2015 11:47

Witam ponownie :)

1. Faktycznie laptop będzie podpięty do zewnętrznego LCD w 99% pracy a FHD myślałem bardziej pod kątem internetu i filmów gdy będę używać laptopa w podróży a nie CAD. Tak na marginesie, to po co inżynierom laptopy 15" z FHD np. przy modelowaniu, kontroli projektów?
2. Pisząc o karcie graficznej i dell`u kolegi chciałem jedynie nakierować osoby zainteresowane, że skoro jest szybsza od r230m i kolega, który pracuje jako inżynier używa laptopa z tą kartą to może warto kupić ta kartę? Bo jak zaznaczyłem wyżej nie znam się na kartach graficznych i może ktoś kto ma jakieś doświadczenie z ww kartami mógłby sie odnieść do tego bez zgryźliwości za ile to ma być ten laptop :)
3. Odnośnie CUDA to może naczytałem się informacji propagandowych nvidia ale czemu od razu tak podchodzisz do sprawy? Napisałem co zauważyłem. Może Ty masz jakieś informacje odnośnie tej propagandy?
karolnow89

Postprzez infinitywaves » paź 23, 2015 12:42

Witam ponownie,
karolnow89 napisał(a):Faktycznie laptop będzie podpięty do zewnętrznego LCD w 99% pracy
dlatego bardziej potrzebujesz w tym laptopie GPU które poradzi sobie np. z większymi rozdzielczościami? Chyba że ten LCD jest tylko większy ale nadal FHD?

karolnow89 napisał(a):a FHD myślałem bardziej pod kątem internetu i filmów gdy będę używać laptopa w podróży a nie CAD
i wszystko to jest możliwe za niewiele więcej gdyż tuż obok toczy się taki oto wątek: http://forum.cad.pl/laptop-do-programow-autocad-archicad-arcgis-t85431.html#p7704608 w którym budżet jest porównywalny

karolnow89 napisał(a):to po co inżynierom laptopy 15" z FHD np. przy modelowaniu, kontroli projektów?
do kontroli wystarczy tablet a nawet telefon z appką otwierającą pliki DWG, jeżeli posiadasz androida to np: DWGsee https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dwgsee.dwgviewer&hl=pl plusem jest waga i poręczność gdyż laptop po pierwsze wciągnie zaraz masę pyłu co jest groźne trochę po drugie wciągnie trochę wilgoci i to już może skończyć się pełnym zgonem laptopa a po trzecie ergonomia - musisz go otwierać i to jest kompletnie nieporęczne (to tak z mojego doświadczenia).

karolnow89 napisał(a): Pisząc o karcie graficznej i dell`u kolegi chciałem jedynie nakierować osoby zainteresowane, że skoro jest szybsza od r230m
są setki szybszych GPU, problem to twój budżet który nie pozwala na szaleństwa - i nie ma w tym nic personalnego - tylko nie oczekuj proszę cudów ale może też cudów nie potrzebujesz?

karolnow89 napisał(a): może ktoś kto ma jakieś doświadczenie z ww kartami mógłby się odnieść do tego bez zgryźliwości za ile to ma być ten laptop
zgryźliwość to na sto procent w moim wypadku kwestia wieku ha ha ha ;-D! starzeje się ];-> ba jestem najstarszym człowiekiem na ziemi dlatego mam wysoki poziom zgryźliwości o byle co buahahhahaha muahahahhaa o lol oka ale tak na poważnie to pisaliśmy tu już wielokrotnie o GPU i porównań masz na forum masę ale zakładasz pomimo to wątek nie czytając innych podobnych informacji, zresztą nie tylko Ty dzięki temu mamy już watęk o laptopach za 2200 za 2500 i jeszcze kilka innych, czekam z wypiekami na buzi kto odpali zapytanie o laptopa za: 2254PLN oraz 2451,5PLN itp. ;-p

karolnow89 napisał(a):Może Ty masz jakieś informacje odnośnie tej propagandy?
A to też było tu opisywane wielokrotnie (forum ma wyszukiwanie wiesz o tym?), po pierwsze GPU pro są w większości "pro" tylko z nazwy, sprzętowo są niemal identyczne lub identyczne (inaczej opakowane z innym PCB itd.) ale w sensie samego procesora 1:1, różnice zwykle to driver który w wersji do grania idzie na ilość klatek a w wersji pro na ilość elementów w scenie - to tak max w ultra skrócie - w efekcie bardzo łatwo można zmienić sobie gamngowiego NV lub AMD w pro - co nawet na tym forum już się przewijało wielokrotnie i z powodzeniem, a są fora które zajmują się tylko tym - różnice w takich GPU są największe przy kasie gdzie za GPU z naklejką PRO płacisz też PRO, to co jednak ważne większość nawet prostych GPU poradzi sobie doskonale z AC i innymi - kwestia jak skomplikowane są to sceny czy modele o czym właśnie pisze w wątku obok podanym powyżej. Ostatnia kwestia która tutaj się przewija co jakiś czas to same programy i poprawność obsługi GPU a właściwie błędy i o ile mnie pamięć nie myli to jeszcze nikt nie miał problemów z ATI/AMD, tak czy inaczej większość problemów z NV jest do wygrania.

Pozdrawiam
I
https://soundcloud.com/infinitywaves
infinitywaves

Poprzednia strona

Powrót do Hardware