_

Import dwg do inventora

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Import dwg do inventora

Postprzez kszysek » lis 17, 2005 16:20

Witam,
na wstepnie chciałem sie przywitac, to moj pierwszy i chyba nie ostatni post na tym forum.
Mam taki problem, dodam ze nie zajmuje sie zawodowa konstruowaniem, wykonuje tylko jednoranowo cos takiego.
Mam rysunek w formacie dwg i chce otworyc go sobie w inventorze w celu pozniejszego jego zagiecia (ma to byc konstrukcja zaginana z blachy).

przy próbie otworzenie pojawia mi sie nastepujacy komunikat:

Obrazek

oczywiscie nie mam urchominiego autocad'a ani zadnego innego programu.O co chodzi ??

Druga sprawa, mam juz narysowany element do zagięcia w inventorze, na plaszczysnie rysuje linie po której chce pozniej wygiąc element. Po przejścu do gięcia nie moge wskazać tej lini po której chce zagiąć. Jak zmusisc Inventora zeby moja linia była wlasnie linią gięcia.

na PC zainstalowane:
Inventor 6
AutoCad 2004
kszysek

Re: Import dwg do inventora

Postprzez xandra » lis 18, 2005 15:41

kszysek napisał(a):Witam,
na wstepnie chciałem sie przywitac, to moj pierwszy i chyba nie ostatni post na tym forum.
Mam taki problem, dodam ze nie zajmuje sie zawodowa konstruowaniem, wykonuje tylko jednoranowo cos takiego.
Mam rysunek w formacie dwg i chce otworyc go sobie w inventorze w celu pozniejszego jego zagiecia (ma to byc konstrukcja zaginana z blachy).

przy próbie otworzenie pojawia mi sie nastepujacy komunikat:

Obrazek

oczywiscie nie mam urchominiego autocad'a ani zadnego innego programu.O co chodzi ??

Druga sprawa, mam juz narysowany element do zagięcia w inventorze, na plaszczysnie rysuje linie po której chce pozniej wygiąc element. Po przejścu do gięcia nie moge wskazać tej lini po której chce zagiąć. Jak zmusisc Inventora zeby moja linia była wlasnie linią gięcia.

na PC zainstalowane:
Inventor 6
AutoCad 2004

Inventor 6 był w komplecie chyba z AutoCADem 2002 z wesji 2004 nie pzeczyta

Aby wczytac pliki AutoCAda uzyj funkcji Wczytaj plik AutoCAD ze szkicu w części

Linia giecia - uzyj funkcji zawinięcie , wtedy możesz zaginać wzdłuż linii szkicu
xandra

Powrót do Modelowanie 3D