_

Inżynier mechanik zostaje programistą

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Inżynier mechanik zostaje programistą

Postprzez inż.kobita » lis 16, 2022 19:22

Witajcie. Od 8 lat pracuję w konstrukcji i szczerze mówiąc mam już dosyć. I branży, i zarobków, i atmosfery. Chciałabym się przebranżowić. Jednak IT to jeszcze dla mnie czarna magia. Zaczęłam od kursu na udemy i oczywiście forum różnego typu. Mam jednak wątpliwości czy kobieta sobie w tej branży poradzi. W dodatku mój angielski jest słaby. Ale mam bardzo dużą motywację do nauki. Pytanie do Was - czy mamy tu jakieś kobiety? Czy macie koleżanki, które zmieniły zawód? Parę słów otuchy?
inż.kobita

Postprzez gouda » lis 17, 2022 01:09

Mam koleżanki programistki które są bardzo cenione w pracy.

Na rynku jest mało programistek, więc to jest też szansa. Często w rekrutacji uczestniczą sami członkowie zespołu, a dziewczyna w zespole może wnieść wiele dobrego. Generalnie w tej branży raczej się ocenia kompetencje, a stereotypy mają mniejsze znaczenie.
Oczywiście znajdą się firmy gdzie będzie dyskryminacja ale znajdą się też takie które cenią różnorodność.

Ja bym się tym nie przejmował moim zdaniem kobiety mają nawet przewagę w branży nad facetami, dlatego właśnie że jest ich niewiele.

Angielski niestety musisz poprawić.
gouda

Postprzez inż.kobita » lis 17, 2022 20:19

gouda napisał(a):Mam koleżanki programistki które są bardzo cenione w pracy.

Na rynku jest mało programistek, więc to jest też szansa. Często w rekrutacji uczestniczą sami członkowie zespołu, a dziewczyna w zespole może wnieść wiele dobrego. Generalnie w tej branży raczej się ocenia kompetencje, a stereotypy mają mniejsze znaczenie.
Oczywiście znajdą się firmy gdzie będzie dyskryminacja ale znajdą się też takie które cenią różnorodność.

Ja bym się tym nie przejmował moim zdaniem kobiety mają nawet przewagę w branży nad facetami, dlatego właśnie że jest ich niewiele.

Angielski niestety musisz poprawić.

Dzięki gouda za odpowiedź. Nie pozostaje nic innego tylko trwać w postanowieniu i się uczyć.
Dużo tu na forum dobrych rad i treści od Ciebie.
inż.kobita

Postprzez Lidia Rutkowska » lis 23, 2022 22:11

hej,

jak oceniacie taki bootcamp:
https://itnabank.pl/

w sumie moja bardzo cyniczna strona mowi mi, ze to ziszczenie tego zartu o pracodawcach, ktorzy mowia "ja nie place a oni wciaz przychodza" a inny odpowiada "pobierajmy oplate za przychodzenie".

w sumie mamy tutaj absolwentów tych różnych akademii?

bo ja znalazłam takie:

nokia z profilem testowania
craftware z profilem pracy w salesforcie
epam chyba testowanie i java
ta nordea, ale chyba tutaj wznajwiają po dłuższej przerwie
luthansa polska z devopsowaniem
kodołamacz też chyba z devopsowaniem i analizą danych

coś jeszcze wyłowiliście?
Lidia Rutkowska

Postprzez Farenz » lis 30, 2022 14:35

Czy brak dyplomu skończonej informatyki utrudnia mechanikowi przyszłe awanse/zmiany stanowiska jak już się załapie do branży?
Farenz

Postprzez gouda » lis 30, 2022 15:07

Brak dyplomu nie.
Brak kompetencji tak.
gouda

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD