_

Inżynier mechanik zostaje programistą

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Inżynier mechanik zostaje programistą

Postprzez Gorthin » lis 22, 2021 19:07

Tak wiem. Dlatego póki co zostanę przy Pythonie i Javie. Te dwa języki spróbuję rozgryźć mimo wszystko.

A co do urlopu. I tak zamierzam wziąć wolne bo w obecnej pracy już nie mogę wytrzymać nerwowo. Po pracy przychodze zdruzgotany więc bez szans na jakąkolwiek naukę skoro będę miał w głowie że muszę jutro wracać do tej cholernej pracy. Troche zmuszony jestem bardziej niż sam bym chciał. Poza tym uczyłem się systemem po pracy i w weekndy. Czas chyba to zakończyć z przytupem i usiąść do tego konkret.
Gorthin

Postprzez gouda » lis 22, 2021 20:37

Zacznij od 1 języka. Jak będziesz aplikował na javovca, nikt Cie nie zapyta o pythona i na odwrót. Po co wiec tracić teraz na to czas?
Nie zwiększysz zupełnie swoich szans, znając słabo dwa języki. Zwiększysz je znając jeden w miarę dobrze.

Oczywiście podstawy wielu języków są podobne i jak będziesz umiał zrobić prostego fora w Javie to zrobisz i w c++. Problem polega na tym że w komercyjnym nowoczesnym kodzie rzadko już stosuje się takie niskopoziomowe operacje jak for, while, a częściej przetwarza się streemy w sposób funkcyjny. Z powyższych powodów na tym powinieneś się skupić.

A python. To w ogóle nie jest c like language, I składnie ma inną. Javovcowi też się przyda znajomość Pythona ale nie na tym etapie.
gouda

Postprzez pawel694 » lis 23, 2021 12:14

gouda, czy uważasz że wykształcenie stricte informatyczne znacząco zwiększa szanse na zdobycie pracy w IT? Jak to było w Twoim przypadku, czy kierowałeś się powyższym, czy może chciałeś zdobyć po prostu usystematyzowaną wiedzę bez konieczności szukania wszystkiego na własną rękę, czy może jeszcze coś innego?
pawel694

Postprzez Asu83 » lis 23, 2021 18:33

A na programistów jakiego języka (technologię) jest obecnie największe zapotrzebowanie na rynku (Java, .net, itd) ?
Asu83

Postprzez gouda » lis 24, 2021 10:12

Odpowiedź znajdziesz w ogłoszeniach z ofertami pracy i w statystykach, ale z moich subiektywnych obserwacji tak jak piszesz, backend to java i c#, frontend to react, angular troche mniej vue. Innymi słowy generalnie technologie internetowe, stosowane w mikroserwisach i cloudzie.
Sa też wschodzące języki jak GO, gdzie popyt nie jest tak duży, ale podać też jest mała i prace mozna znależć łatwo i na dobrych warunkach.
gouda

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD