_

Inżynier orurowania

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Inżynier orurowania

Postprzez noam » paź 27, 2012 22:56

Witam,
Od jakiegoś czasu śledzę forum i widzę, że jest tutaj spora grupa osób, którzy znają się na tym co robią. Tak więc może będziecie w stanie odp. na moje pytania.

Od jakiegoś czasu nachodzą mnie myśli o zmianie pracy (projektuję instalacje HVAC i inne sanitarne) ukończyłem Wydział Inżynierii Środowiska na Politechnice Poznańskiej. Projektuje już ponad 4 lata i czuję, że to chyba nie jest to co bym chciał robić przez następne 10 lat. Nie mam namyśli całkowitej zmiany profesji, bardziej chodzi o to by pracować przy projektowaniu przy bardziej ambitnych projektach m. in. instalacji w przemyśle petrochemicznym (rafinerie itd...). Pytanie jakie kursy musiałbym mieć ukończone (studia podyplomowe etc...) by mieć jakieś szanse załapania się w firmach związanych z tą branżą?

W pracy posługujemy się tylko niestety AutoCadem i branżowymi nakładkami niewysokich lotów. I niestety nie mam gdzie nauczyć się wyspecjalizowanych programów takich jak PDMS czy Cadmatic etc...

Pozdrawiam
noam

Re: Inżynier orurowania

Postprzez LukaszPK » paź 27, 2012 23:33

Na Politechnice Krakowskiej jest specjalizacja (teraz magisterskie) o tematyce: aparatura i instalacje przemysłowe. Nie wiele się idzie nauczyć na temat samych programów, ale ogólny przekrój o projektowaniu w przemyśle chemicznym czy petrochemicznym można poznać. Z doświadczenia kolegów zauważyłem również, że część z nich skończyło technologię chemiczną (przemysłową), ale również energetykę i chyba to byłby najtrafniejszy wybór. Co do kursów z programów to z tego co widziałem to baaaardzo kosztowna sprawa.
LukaszPK

Powrót do Off topic