_

Instrukcje montażu [Inventor] [SolidWorks]

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Instrukcje montażu [Inventor] [SolidWorks]

Postprzez Krzyzak356 » lip 26, 2017 13:13

Witam,

Mój pracodawca chce, aby tworzył instrukcje montażu mebli.
Generalnie nie byłby to problem jednakże muszą one wyglądać jak instrukcje ikea.

Niestety nie mam pojęcia jak i za pomocą, jakich programów stworzyć taką instrukcje.
Jeżeli któryś z kolegów byłby w stanie podzielić się doświadczeniem, jaki program jest najlepszy oraz jak postawić pierwsze kroki w tego typu rysunkach byłbym bardzo wdzięczny.
Krzyzak356

Re: Instrukcje montażu [Inventor] [SolidWorks]

Postprzez kruuger » lip 26, 2017 13:23

Krzyzak356 napisał(a):Witam,

Mój pracodawca chce, aby tworzył instrukcje montażu mebli.
Generalnie nie byłby to problem jednakże muszą one wyglądać jak instrukcje ikea.

Niestety nie mam pojęcia jak i za pomocą, jakich programów stworzyć taką instrukcje.
Jeżeli któryś z kolegów byłby w stanie podzielić się doświadczeniem, jaki program jest najlepszy oraz jak postawić pierwsze kroki w tego typu rysunkach byłbym bardzo wdzięczny.

w inv w srodowisku prezentacji ipn mozna cos podzialac https://www.youtube.com/watch?v=YRWESqP9eLs
troche by trzeba naklepac tych widokow, ale da rade.
kruuger

Postprzez velaskez » lip 26, 2017 13:26

Do zeszłego roku był Inventor Publisher, ale przestano go wydawać.
velaskez

Postprzez Krzyzak356 » lip 26, 2017 13:55

Witam,

Kruuger - dziękuje za odpowiedź. Wiem, że można robić prezentacje ipn. Zrobić x zrzutów widoku pod różnymi kątami i ustawić kroki tak jak powinny być. Jednak zrobienie ludzików, narzędzi, strzałek, zaokrąglonych kształtów, różne grubości linii itp. trwałoby bardzo długo.
Jedynie, że wykonanie takiej instrukcji rzeczywiście zajmuje bardzo dużo czasu.

Velaskez - również dziękuje za odpowiedź, kiedyś bawiłem się Publisherem, ale bardziej przeglądałem niż cokolwiek chciałem wykonać. Całkowicie o tym zapomniałem, sprawdzę to może rzeczywiście usprawni mi pracę. Dzięki
Krzyzak356

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących