_

Invendor nie eksportuje zaznaczonych spawów do PDF'a

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Invendor nie eksportuje zaznaczonych spawów do PDF'a

Postprzez bartek14830 » wrz 16, 2018 13:42

Cześć
Mam problem dotyczący eksportu rysunku 2D z Inventora do PDF'a. Na rysunku zaznaczałem przekroje spoiny i lica spoiny. W Inventorze normalnie pokazują mi się spawy, ale gdy eksportuje do PDF'a to niestety nigdzie nie ma zaznaczonych tych spoin.

Obrazek

Czy ktoś może wie jak rozwiązać ten problem by w PDF'ie były normalnie narysowane spoiny?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam
Bartek
bartek14830

Re: Invendor nie eksportuje zaznaczonych spawów do PDF'a

Postprzez NewJoker » wrz 16, 2018 14:23

Sprawdź w ustawieniach eksportu rysunków czy nie masz wyłączonej widoczności tych elementów.
NewJoker

Postprzez bartek14830 » wrz 16, 2018 14:36

Przejrzałem wszystko w opcjach i nic nie znalazłem co mogłoby rozwiązać ten problem. Być może jest gdzieś opcja, ale niestety nie wiem gdzie.
Ale właśnie rozwiązałem problem. Trochę na raty ale się udało. W Inventorze "Wyeksportowałem do pliku DWG" po czym odpaliłem w Mechanicalu i z Mechanicala wyeksportowałem do PDF'a i już wszystko było ładnie widać. Sposób nie do końca książkowy ale działa.

Ale dziękuję za odpowiedź :wink:
bartek14830

Postprzez NewJoker » wrz 16, 2018 16:30

Właśnie miałem Ci też napisać żebyś sprawdził czy spoiny są widoczne jak wyeksportujesz rysunek do DWG. W takim razie coś jest nie tak tylko przy zapisywaniu w pdf.
NewJoker

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących