_

Inventor 2010 - Pół widok pół przekrój

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Inventor 2010 - Pół widok pół przekrój

Postprzez funky_k » gru 28, 2010 11:39

Szukałem u wujka Google, ale nie znalazłem.
Siłuję się z utworzeniem pół widoku pół przekroju zespołu. Grzebałem już chyba (z zaznaczeniem na chyba) we wszystkich opcjach. Helpa też przeglądałem. Z początku miałem nadzieję, że wystarczy prosta edycja prostego przekroju, ale nic z tego.
Będę wdzięczny za pomoc :)
funky_k

Re: Inventor 2010 - Pół widok pół przekrój

Postprzez MYCA » gru 28, 2010 14:09

:D Witam,

ja to robilem (w SWX) za pomoca wyrwania - szkic to spline ale mozna go tez polozyc na osi.

Pozdr. :) tomek
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Postprzez funky_k » gru 28, 2010 14:45

Tego nie próbowałem ;) Zadziałało. Dzięki! :)
funky_k

Postprzez Milabal » gru 28, 2010 23:20

Witam
Z tego co pamiętam na którejś lekcji z Inventor 4 (lekcje ze strony cad.pl) było pokazane jak taki widok stworzyć.
Tworzysz widok z czoła na tulei (przeważnie poza rysunkiem), następnie z tego rzutu tworzysz pół widok - pół przekrój jakbyś tworzył zwyczajny przekrój. Zakładając, że widok z czoła jest po lewej stronie obszaru rysunku rysujesz linię pionową poza przedmiotem z jego lewej strony aż do osi symetrii, następnie linię poziomą w prawo do osi symetrii, a następnie w dół poza np tuleję. Rzucasz widok w prawo i masz pół widok pół przekrój. Następnie zamaczasz powstałą linię w osi symetrii i przenosisz ją na warstwę (nie pamiętam więc mogę się mylić) oś symetrii.
Gotowe
Milabal
Milabal

Powrót do Modelowanie 3D