_

Inventor 2018 - rysunek wydruk grubości linii

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Inventor 2018 - rysunek wydruk grubości linii

Postprzez GooR » sty 24, 2019 22:30

Witajcie, przeszukałem w necie wiele stron, youtube, ale do tej pory nie rozwiązałem problemu.
Prosze o pomoc w jaki sposób ustawić grubości lini do wydruku.
Mianowicie rysunek na arkuszu, wyświetla poprawne grubości linii, ale drukując na drukarce lub do pdf, albo eksport do pdf, powstałe linie są tej samej grubości.
Dalej idąc odznaczałem w opcjach drukowania aby nie drukował szerokości linii, w ustawieniach inventora mam zaznaczone wyswietlanie grubości lini, ustawione wyświetlanie na 0,4 - 0,8 - 1,2
Może należałoby pobawić się w edytorze stylów? A może mój szablon jest cos nie tak. Tylko dlaczego widok na ekranie jest ok, cienkie linie są cienkie, przerywane też ładne cieniutkie, a po wydruku aż tłusto na arkuszu i linie w niewielkiej odległości od siebie się zlewają. Aha jeśli dam wydruk do .bmp (ale to chyba zrzut ekranu), to rysunek ma odpowiednie grubości linii.
Proszę o porady, za które z góry bardzo dziekuję.
Pozdrawiam
GooR
GooR

Re: Inventor 2018 - rysunek wydruk grubości linii

Postprzez Kacper Suchomski » sty 24, 2019 23:57

Przy eksporcie do PDF sprawdź opcje eksportu. Być może jest odhaczona opcja "usuń szerokość linii"
Kacper Suchomski

Re: Inventor 2018 - rysunek wydruk grubości linii

Postprzez GooR » sty 25, 2019 08:26

Opcja jest zaznaczona. Próbowałem. Zmiana rozdzielczości wektora również nic.
GooR

Powrót do Modelowanie 3D