_

Inventor 9 - rysunek zlozeniowy - koszmar

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Inventor 9 - rysunek zlozeniowy - koszmar

Postprzez arekkom » sty 16, 2006 11:26

Witam, doszedlem do punktu w ktorym musze zrobic rysunek zespolu, i tu jak zawsze zaczyna sie koszmar z Inventorem. Powtarzajace sie problemy:
- na przekroju gubi niektore linie, kreskuje czesci ktore nie powinny byc zakreskowane np. lozyska ( mimo ze wylaczylem kreskowanie czesci znormowanych z biblioteki )
- moj aktualny problem - mam zespol z 3 walkami. Robie rzut w ktorym widac walki z boku, tzn. widze trzy okregi. Teraz chce zrobic przekroj kazdego z tych walkow w rzucie z przodu, bo na kazdym sa inne czesci umieszczone. Na dwoch z nich w czesci srodkowej nic nie ma, dlatego robie przerwanie w srodku. Zabieram sie za trzeci i ... Czy tego chce czy nie chce na trzecim jest tez wyrwanie, mimo ze na trzecim jest akurat duzo natloczone i chce go przedstawic w calosci. To jest absurd, o ile odprowadzanie pojedynczych czesci do rysunku 2D jest komfortowe i nie robi problemow, o tyle jak tylko zabieram sie za zespoly i rysunki montazowe zaczyna sie masakra
- wyciecia - robie szkic 2D na widoku dwoch zlozonych ze soba czesci, robie wyciecie i ... ? Jedna czesc jest przedstawiona prawidlowo, druga jakbym w ogole tego wyciecia nie robil. Jakby na tym forum byla taka mozliwosc wrzucilbym zdjecia i pokazal jakie kwiatki czasem wychodza...
Tez macie u siebie takie problemy z Inventorem, czy tylko u mnie chodzi to zawsze tak jak samo chce, a nie tak jak ja chce :-)
arekkom

Re: Inventor 9 - rysunek zlozeniowy - koszmar

Postprzez xandra » sty 16, 2006 16:21

a masz zainstalowane Service Packi , do R9 są już 4

podobne kłopoty miał mój znajomy, jak razem siedlismy do rysunku
to okazało sie że jednak wszystko działa
nie mówię że inventor jest bez winy ale dużo jest rzeczy na które trzeba zwrócić
uwagę.
xandra

Powrót do Modelowanie 3D