_

Inventor 9

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Inventor 9

Postprzez nql » paź 10, 2005 14:16

Witam na forum !
Zacząłem się uczyć inventora 9 i pojawil mi sie maly problemik no moze ze dwa. Może komuś kto dluzej pracuje wydadza sie prozaiczne ale jakos nie moge dojsc do sedna sprawy. Chodz o utworzenie szyku kolowego zlozonego z kul. Sprawa moze i banalna ale mysle ze przydatna przy narysowaniu chocby jakiegos lozyska. Problem w tym ze kiedy klikne na szyk kolowy inventor nie rozpoznaje utworzonej kuli jako element. Chetnie przyjme sugestie rozwiazania tej sprawy.
nql

Re: Inventor 9

Postprzez GracjanZ » paź 11, 2005 07:30

Witam
Można zrobić to np. tak

1. Otwieramy nowy projekt zespołu (złożenia).

2. Modelujemy część w kontekście zespołu "Kulka". Najlepiej tak aby nie "leżała" w poczatku układu współrzędnych.

3. Wstawiamy Oś obrotu dla naszego szyku np.:
Wyznaczamy oś konstrukcyjną (work axis) wskazując punkt początku układów współrzędnych (przecięcia płaszczyzn) i płaszczyznę XY

4. Wybieramy narzędzie tworzące szyk (pattern component) i najpierw wskazujemy kulę a następnie przechodzimy na zakladkę szyku kołowego, klikamy przycisk zaznaczania osi i wybieramy naszą Oś po wciśnięciu OK można cieszyć oko kulkami.
Pozdrawiam:
Gracjan Zając
GracjanZ

Postprzez jarko » paź 16, 2005 14:19

Uszanowanie,

Podejrzewam, ze naciskasz na nie odpowiedni symbol w skrzynce narzedziowej. Odpowiedni symbol jest normalnie na trzecim albo czwartym miejscu od gory a Ty naciskasz na ok.15.

mam nadzieje, ze moglem pomoc.
jarko
jarko

Postprzez nql » paź 16, 2005 15:54

Dziekuje za pomoc problem rozwiazany.
nql

Powrót do Modelowanie 3D