_

Inventor studencki a praca ?

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Inventor studencki a praca ?

Postprzez wyder49 » kwi 19, 2019 20:42

Mam pytanie odnośnie tego co grozi mi za używanie inventora z licencją studencką do pracy ? Konkretnie mam propozycję żeby wykonać aktualnie jeden w przyszłości jak dobrze pójdzie więcej projektów dla małego biura konstruktorskiego (właściciel i jeszcze jeden konstruktor tam pracuje) na moim komputerze i właśnie wersji studenckiej. Z tego co wiem oni nie wysyłają tych projektów dalej tylko realizują u siebie na warsztacie a część rysunków wysyłają do zaprzyjaźnionego warsztatu do realizacji.
Słyszałem że gdy się otwiera z wersji studenckiej projekt na licencjonowanym inventorze to wyskakuje jakiś komunikat? Zostaje gdzieś wysłana jakaś informacja na ten temat? Mogą dojść do tego kto to wykonał ?
Hipotetycznie zakładając, aby ogarnąć sobie wersję studencką można podać byle jakie dane, gdybym wykonał projekt bez żadnej umowy "na czarno" dla tego biura istniałby sposób aby w razie "W" doszli do mnie i mi wlepili jakąś karę?
Jak to u was wyglądało ? Pracował ktoś na wersji studenckiej, albo słyszał o takich wałkach, donosach etc. ? Opowiedzcie.
PS. Wiem, wali polską cebulą na kilometr.
wyder49

Re: Inventor studencki a praca ?

Postprzez ll » kwi 19, 2019 21:35

wyder49 napisał(a):Mam pytanie odnośnie tego co grozi mi za używanie inventora z licencją studencką do pracy ? Konkretnie mam propozycję żeby wykonać aktualnie jeden w przyszłości jak dobrze pójdzie więcej projektów dla małego biura konstruktorskiego (właściciel i jeszcze jeden konstruktor tam pracuje) na moim komputerze i właśnie wersji studenckiej. Z tego co wiem oni nie wysyłają tych projektów dalej tylko realizują u siebie na warsztacie a część rysunków wysyłają do zaprzyjaźnionego warsztatu do realizacji.
Słyszałem że gdy się otwiera z wersji studenckiej projekt na licencjonowanym inventorze to wyskakuje jakiś komunikat? Zostaje gdzieś wysłana jakaś informacja na ten temat? Mogą dojść do tego kto to wykonał ?
Hipotetycznie zakładając, aby ogarnąć sobie wersję studencką można podać byle jakie dane, gdybym wykonał projekt bez żadnej umowy "na czarno" dla tego biura istniałby sposób aby w razie "W" doszli do mnie i mi wlepili jakąś karę?
Jak to u was wyglądało ? Pracował ktoś na wersji studenckiej, albo słyszał o takich wałkach, donosach etc. ? Opowiedzcie.

Niewiem jak inventor ale catia i NX wysyła info do producentów. jak sprawdza ip które należy do firmy to ugodowo dostaniesz propozycje zakupu softu nie do odrzucenia.
ll

Postprzez akor » kwi 20, 2019 11:21

A nie wystarczy Ci do tej pracy Inventor LT.
Za miesiąc subskrypcji zapłacisz niecałe 300 zł, które dołożysz do wyceny swojej pracy.
akor
akor

Postprzez NewJoker » kwi 20, 2019 11:51

Po co kombinować jak Inventor jest taki tani (jak na program tego typu) a Fusion 360 jeszcze tańszy i darmowy dla start-upów.
NewJoker

Postprzez wyder49 » kwi 20, 2019 20:45

akor napisał(a):A nie wystarczy Ci do tej pracy Inventor LT.
Za miesiąc subskrypcji zapłacisz niecałe 300 zł, które dołożysz do wyceny swojej pracy.
akor

Nie wiedziałem, że takie coś jest :O dzięki wielkie, wiesz może czym się różni od zwykłego inventora?
Głównie z tego co wiem na początek jakieś konstrukcje z profili stalowych bym robił.
wyder49

Postprzez akor » kwi 20, 2019 21:15

Nie moja branża więc nie wiem, ale wpisz w przeglądarce "Inventor vs Inventor LT" to się dowiesz.

akor
akor

Postprzez piotrekm13 » kwi 20, 2019 22:56

wyder49 napisał(a):
akor napisał(a):A nie wystarczy Ci do tej pracy Inventor LT.
akor

Nie wiedziałem, że takie coś jest :O dzięki wielkie, wiesz może czym się różni od zwykłego inventora?
Głównie z tego co wiem na początek jakieś konstrukcje z profili stalowych bym robił.

Niestety konstrukcji na tym nie zrobisz. To tylko do modelowania pojedynczych części, więc raczej do pracy w zespole projektantów, gdzie jest kilku klikaczy z LT i jeden z pełnym, który wszystko składa do kupy.
piotrekm13

Postprzez dar1 » kwi 21, 2019 20:36

wyder49 napisał(a):Mam pytanie odnośnie tego co grozi mi za używanie inventora z licencją studencką do pracy ? Konkretnie mam propozycję żeby wykonać aktualnie jeden w przyszłości jak dobrze pójdzie więcej projektów dla małego biura konstruktorskiego (właściciel i jeszcze jeden konstruktor tam pracuje) na moim komputerze i właśnie wersji studenckiej. Z tego co wiem oni nie wysyłają tych projektów dalej tylko realizują u siebie na warsztacie a część rysunków wysyłają do zaprzyjaźnionego warsztatu do realizacji.

Ale jaki problem zapisać rysunki wykonawcze w dxf czy pdf?
dar1

Postprzez wyder49 » kwi 23, 2019 22:45

No i o to mi chodziło. Dogadałem się właśnie na pdf albo dxf. Dzięki wielkie za rady.
wyder49

Postprzez sturnus » kwi 24, 2019 21:54

wyder49 napisał(a):[...]Hipotetycznie zakładając, aby ogarnąć sobie wersję studencką można podać byle jakie dane, gdybym wykonał projekt bez żadnej umowy "na czarno" dla tego biura istniałby sposób aby w razie "W" doszli do mnie i mi wlepili jakąś karę? [...]

Jeśli pliki zaniesiesz osobiście na pendrive do firmy to raczej nie.

dar1 napisał(a):Ale jaki problem zapisać rysunki wykonawcze w dxf czy pdf?

Ano taki problem że zawsze ktoś może sie zapytać o program na jakim to zlecenie (o ile było) zostało wykonane to raz, dwa, to każdy program w nagłówku pliku umieszcza tag: creator.

Pozdrawiam
sturnus

Następna strona

Powrót do Forum CAD