_

Inventor v9 - brak akualizacji wyciaganego szkicu

Wszystkie posty ze starego forum CAD/CAM.

Inventor v9 - brak akualizacji wyciaganego szkicu

Postprzez PaMa » wrz 28, 2005 22:33

Witam, <br>trapi mnie pewien problem z ktory nie dawno zaistnial.Mianowicie wyobrazcie sobie taka sytuację:<br>mam prostokat->robie z niego wyciagniecie proste -> wszystko OK<br>a teraz edytuje <br>ten sam prostokat, wstawiajac mu w srodek okrag ->akualizuje, wychodze ze szkicu<br> no i lipa... bryla dalej jest z prostokata i nie ma w srodku wyciecia po otworze...<br>Dalej,<br>w tym samym prostokacie->robie fazki->wychodze ze szkicu-> wszystko OK<p>Czyli,zmiana konturu zewnetzrenego pociaga ze soba takze zmiane odpowiednio geometrii, a dlaczego dokladajac kontur wewnatrz nie ma wyciecia po ww konturze...?? <br>Czy ja cos zle robie, czy ten program jest taki beznadziejny,ze nie radzi sobie z takimi prostymi zmianami...<br>btw, nawet nie moge modyfikujac operacje wskazac innych konturow...<br>Za wszelkie rady bede wdzieczny...:-)<br>pzdr<p>PaMa
PaMa

Re: Inventor v9 - brak akualizacji wyciaganego szkicu

Postprzez Gość » wrz 29, 2005 08:17

po wstawieniu okręgu w prostokąt chciałbyś aby zmienił się<br>obszar do wyciągnięcia, ale inventor pamieta stary obszar bez kółka<p>to trzeba mu będąc w edycji szkicu kliknąć na PROFIL i z przyciskiem<br>CTRL klikasz w stary obszar do wyciągnięcia (znika zaznaczenia) i potem klikasz w <br>nowy obszar do wyciągnięcia.<br>I juz masz wyedytowany szkic.<p><p><p>: Witam, <br>: trapi mnie pewien problem z ktory nie dawno zaistnial.Mianowicie wyobrazcie sobie taka sytuację:<br>: mam prostokat->robie z niego wyciagniecie proste -> wszystko OK<br>: a teraz edytuje <br>: ten sam prostokat, wstawiajac mu w srodek okrag ->akualizuje, wychodze ze szkicu<br>: no i lipa... bryla dalej jest z prostokata i nie ma w srodku wyciecia po otworze...<br>: Dalej,<br>: w tym samym prostokacie->robie fazki->wychodze ze szkicu-> wszystko OK<br>: Czyli,zmiana konturu zewnetzrenego pociaga ze soba takze zmiane odpowiednio geometrii, a dlaczego dokladajac kontur wewnatrz nie ma wyciecia po ww konturze...?? <br>: Czy ja cos zle robie, czy ten program jest taki beznadziejny,ze nie radzi sobie z takimi prostymi zmianami...<br>: btw, nawet nie moge modyfikujac operacje wskazac innych konturow...<br>: Za wszelkie rady bede wdzieczny...:-)<br>: pzdr<br>: PaMa<br>
Gość

Powrót do Archiwum