_

Jaką krawędziarkę wybrac TRUMPF czy AMADA

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Jaką krawędziarkę wybrac TRUMPF czy AMADA

Postprzez cinnek4fun » paź 24, 2006 18:41

Witam

Od jakiegos czasu w firmie zastanawiamy się nad kupnem prasy krwędziowej CNC i w grę wchodzi kilka firm ale w szczególności TRUMPF i AMADA, Są to niestety bardzo drogie sprzęty wiec decyzja musi byc dobrze przemyślana.Dlatego bardzo prosze o pomoc i wyrażenie swojej opinii na temat tych lub innych pras krawędziowych , na czym pracujecie i jak to sie sprawuje , jak jest z serwisem itd?? Z tego co wiem to amada nie ma Bombierungu (chyba po naszemu to kompensacja strzałki ugiecia) tylko wygięta dolna belke, więc czy dobrze sie to sprawuje?? A może poradzicie mi kupno jakiejś innej firmy rozpatrze wszystkie sugestie

Z góry dziękuję za Pomoc

Pozdrawiam
cinnek4fun

Re: Jaką krawędziarkę wybrac TRUMPF czy AMADA

Postprzez DeMoor79 » paź 26, 2006 09:00

Witam!
Na zakładzie mamy maszyne Amady HFE 3m 130t nacisku. Kompensacja ugięcia sprawdza sie w tym typie maszyny według mnie doskonale.
TRUMPF z tego co wiem sprzedaje maszyny EHT - a to juz - oczywiście w zależnosci od wyposażenia - mercedesy wśród pras krawędziowych.
Serwis bez wiekszych zarzutów - chłopaki są trochę zarobieni ale po przyciśnięciu zawsze przyjadą. Zresztą w Polsce jest trochę ludzi którzy znają te maszyny więc w razie czego zawsze można posiłkować się ludżmi spoza ABH.
My kupowaliśmy maszyny w zestawie - razem z wykrawarką - i tu nieodpowiadał
nam troche TRUMPF.
Do przemyślenia jest jeszcze FINN POWER i LVD - za tymi producentami przemawia fakt, że maja własny serwis w Polsce.
Pozdrawiam! [/i]
DeMoor79

Postprzez cutter » paź 28, 2006 08:12

Poprzednik ma widze rozeznanie na rynku ale nie do konca!!
Własnie wróciłem z Hannoveru z Euroblech i tam amada juz tak nie błyszczała z prasami krawedziowymi nawet nie wiem czy wogóle wystawiali krawedziarke!! co moze swiadczyc o tendencjach firmy!! Osobiscie polecam eht od 4 lat pracujemy na tym i bez zadnych problemów, mozna tez wziazc uzywke od trumpfa bo maja teraz wypzedaz powystawowa A i pojowawił sie całkiem fajny produkt firmy Durma składaja z niemieckich podzespołów jak cos to gg 1314283
cutter

Postprzez ernius » gru 07, 2006 20:36

DURMA.... turecka maszyna na podzespolach neimieckich :) Firma w ktorej pracuje zakupila maszyny tej firmy, prase krawedziowo i nozyce gilotynowe. Jesli chodzi o prase 175 ton to sprawuje sie ona calkiem przyzwoicie:) Posiada bobbering w formie kompensacji strzalki ugiecia i sprawuje sie to dobrze :). Jesli chodzi o obsluge maszyny to oprogramowanie jest PL i jak narazie sprawuje sie dobrze chodz czasem trzeba troszke recznie pokombinowac:)

Gdyby cos to gg: 3644414

Z tego co wiem maszyna nie nalezy do najdrozszych
www.polsver.pl

Pozdrawiam
ernius

Postprzez cutter » gru 12, 2006 10:27

Durma?? NIe ma najlepszej opinii w Polsce!! A osobiscie widziałem jak mieli z krawedziarka problemy na targach. Nie mogli jej uruchomic bo miała cały czas jakies zwisy programu, no i wykonanie wiele pozostawia do życzenia
cutter

Postprzez ryjo76 » gru 30, 2006 16:58

Witam,

Pracowałem w firmie, która używa gilotyny firmy DURMA - nie polecam. Cena zakupu atrakcyjna, wspólpraca ze sterowaniem bez problemu, ale dokładność i trwałość na niskim poziomie. Wykrawarka firmy LVD, która ma już blisko 10 lat, lekko przekoszony support sprawuje się całkiem nieźle. Serwis w Polsce nie potrafił poradzić sobie z prostymi mechanicznymi problemami. Niemiecki serwis wymiękł na ustawieniu po mechanicznej naprawie. Firmowy serwis był najlepszy, błyskawiczny i skuteczny. Jednak żaden z tych serwisów nie wykrył prawdziwej usterki, którą zlokalizował i skutecznie usunął pracownik naszej firmy, Janek "złota rączka" :). Co do krawędziarki to używana jest AMADA. Maszyna pracująca na 2 zmiany, z kilkuletnią przerwą od przeglądów, krzywymi stemplami oszukiwała nieznacznie, a każde jej niedociągnięcia potrafli skorygować operatorzy poprzez manipulację ustawą na panelu operatorskim. Wiem, ze teraz firma zdecydowała się na zakup wykrawarki Finn Power. Jak będę coś więcej wiedział o tej firmie napiszę;)
Pozdrawaim.
ryjo76

Postprzez cinnek4fun » lut 28, 2007 23:12

No dosc długo to trwało ale od miesiaca jesteśmy posiadaczami prasy krawędziowej EHT. maszyna nie jest nowa bo z 99r (ecopress 175) ale ma już kolorowe graficzne sterowanie . jak narazie jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Bardzo wszystkim dziekuję za informacje i pomoc.

Pozdrawiam
cinnek4fun

Postprzez cutter » mar 01, 2007 11:35

No i bardzo dobrze !! Bedziesz przynajmniej zadowolony !! z pracy!! U mnie jest model 225!! chula bez zastzrerzeń n 3 zmianny!!
cutter

Postprzez pinacom » wrz 12, 2008 23:02

Kolega cinek4fun napisał :
Z tego co wiem to amada nie ma Bombierungu (chyba po naszemu to kompensacja strzałki ugiecia) tylko wygięta dolna belke, więc czy dobrze sie to sprawuje??

Nawiązując do tego AMADA produkujem maszyny wyposażone jedynie w ten system kompensacji ugięcia . I jeżeli ktoś wie jak działa w ogóle kompensacja to informuję , że sprawdza się to bardzo dobrze (warunek w zakresie pracy maszyny czyli w tzw zakresie od minimalnego nastawialnego nacisku w maszynie do maksimum . Jak Panowie za pewne wiedzą maszyne dobieramy tonażem do tego co chemy robić . I Broń Boże nie dobieramy maszyny z maksymalnym naciskiem na jaki nas akurat stac tylko szukamy odpowiedniego dla tego co będziemy lub akurat robimy . Dla przykładu maszyna z naciskiem ok 220 ton bedzie nam zaginała doskonale np blachu 8mm na 3 metrach a kiepsko bedzie dla blach o grubościach 1 mm nawet na 3 m . Bo minimalny nastawialny nacisk w maszynie wynosi ok 28 ton (dla maszyny 220 ton) , Więc podsumowując zwieksza się dokładnośc gięcia blach cienkich wraz z malejacym naciskiem maksymalnym maszyny . I wracając do tematu kompensacji AMADA bedzie kompensowała doskonale w zakresie pracy maszyny . System jest sprawdzony i produkowany w tych maszynach od około 20 lat . Nie ma tego konkurencja AMADY ponieważ AMADA to opatentowała . Mechaniczny bezingerencyjny system kompensacji . ( chyba że nadgorliwy operator rozreguluje kliny w systemie mocowania stempla , wtedy czujnik zegarowy w łape i jedziemy po listwie 10 minut i po sprawie ) .
pinacom
pinacom

Postprzez pinacom » wrz 12, 2008 23:37

Dodając kilka słów jeszcze do kolegi cuttera . Wiedzę kolega ma owszem ale również nie do końca . Co do samej klasy maszyn tak i owszem EHT jest bardzo dobrą marką nie dam złego słowa powiedzieć . Ważne by firma TRUMPF nie za bardzo chciała tę marke poprawiać bo przy pierwszych modelach EHT jako TRUMPFA już niezbyt mu to na zdrowię wyszło . System narzedziowy WILA ładny Design , dobry niemiecki soft . Co do AMADY jest to największy na świecie producent pras krawędziowych i w polsce AMADA przeważa na rynku jakby nie spojżec statystycznie jeżeli chodzi o krawędziarki . Maszyny HFT , HFE i HFP a teraz także HDS są bardzo dobrymi maszynami . Wszystkie standardowo z kompensacją strzałki ugiecia , system narzędziowy PROMECAM . I wracając do targów w HANOVERZE w 2006 roku AMADA wystawiała co najmniej dwie krawędziarki a w 2007 co najmniej 4 + Astro 100 z dwoma robotami . AMADA z tego co można obserwować bardzo duży nacisk kładzie na ekologie i automatyzacje produkcji . Jeżeli kolega cutter życzy sobie chętnie udostępnie swoje informacje . Pozdrawiam
pinacom
pinacom

Następna strona

Powrót do CNC