_

JAK NIE KUPIĆ MASZYNY CNC DO KITU.

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Re: JAK NIE KUPIĆ MASZYNY CNC DO KITU.

Postprzez Blemi » mar 14, 2008 21:14

wspaniały artykuł,
chiron dobra maszyna , ale niestety są obrabiarki jeszcze przynajmniej 2 klasy wyżej:)
Pozdr
BLemi
Avatar użytkownika
Blemi
 
Posty: 532
Dołączył(a): sty 20, 2006 12:01
Lokalizacja: z drzewa

Re: JAK NIE KUPIĆ MASZYNY CNC DO KITU.

Postprzez plot_electronics » sty 11, 2013 12:46

Jesteśmy największą konkurencją Kimli. Zgadzam się z przedmówcą co do jakości wykonania detalu (wykonania ram, suportów maszyny – dokładności wykonania) ale pod względem obróbki samych profili stalowych nie jest to możliwe (uzyskanie takiej dokładności) Większość z producentów stosuje programową kompensatę błędów mechanicznych za pomocą pomiarów laserowych. W takim przypadku post przedmówcy to tylko bajka MARKETINGOWA. Jako wiodący producent maszyn cnc, jesteśmy świadomi, że w przypadku maszyn Kimla nie ma znaczenia czy belka nośna będzie stalowa czy żeliwna, gdyż i tak jest skręcana. Najważniejsze jest zaplecze techniczne, a odpowiednie działanie na odpowiedniej maszynie. Nasze maszyny są obrabiane z jednego zamocowania przez jedną z największych firm w Polsce, specjalizującej się obróbce materiałów. Maszyny na których obrabiane są nasze konstrukcje są jedne z największych i najdokładniejszych w Polsce.
Wyszliśmy z zasady, że żeby zbudować najlepsze maszyny, poszczególne części muszą wykonać najlepsi specjaliści w Polsce. Nie produkujemy w przeciwieństwie do konkurencji serwonapędów AC, a kupujemy gotowe rozwiązania opracowane przez setki specjalistów w tej dziedzinie, takie jak Mitsubishi, Yaskawa, Omron.
W naszych maszynach belka nośna wraz z podstawą jest MONOLITEM stalowym, żebrowanym, wypełnionym w środku komponentem ceramicznym, zwiększającym wielokrotnie sztywność, poprawiając jednocześnie współczynnik tłumienia drgań. Technicznie biorąc w tym przypadku sam profil służy jedynie do przykręcenia elementów kinematyki i jako obudowa zewnętrzna wypełniająca odlew. Dzięki takim przemyślanym rozwiązaniom zmniejszona została masa maszyny, zwiększona sztywność co wpływa na szybszą dynamikę, zwiększa żywotność podzespołów, obniża koszty wytwórcze, wprowadza oszczędności choćby energetyczne. W przypadku belek skręcanych sztywność widziana na frezie zależy wyłącznie od masy belki.
Jeśli maszyny wszystkich producentów są wykonane w podobnej technologii, w oparciu o podobne jakościowo części to różnica pomiędzy wydajnością, a dokładnością pracy to tylko 20%, a nie tak jak uważa konkurencja 1000% (10 razy).
Nie należy porównywać maszyn w oparciu o silniki krokowe z maszynami produkowanymi na serwo napędach. Sama już technologia serwo wymusza rozwiązania techniczne (konstrukcyjne) zdolne przenieść dynamikę i moc tej technologii, w przeciwnym wypadku maszyna rozpadła by się.
Większość klientów podejmując swoje decyzje odnośnie zakupu maszyny kieruje się jedynie wielkością samego zakładu, w którym są produkowane maszyny. Może być to mylne, gdyż wiele firm (aby obniżyć koszty) zleca wykonanie podzespołów, a ogranicza się jedynie do złożenia w całość, działań badawczych i rozwojowych. Przykładem może tu być Motorola, która zatrudnia kilku ludzi, czy cała branża motoryzacyjna, w której 90% elementów pojazdu produkowana jest przez podwykonawców.
W dzisiejszych czasach liczy się jakość produktu, serwis oraz podejście do klienta. Nie jest ważna powierzchnia zakładu pracy będąca własnością banków. Należy zmienić myślenie i podejście ponieważ nie kupuje się studni, aby napić się szklanki wody. Daje to możliwość zaoszczędzenia środków zwiększając przy tym stabilność firmy. Możemy przytoczyć przykłady takich wielkich firm jak stocznie, huty czy kopalnie, które posiadały zaplecze większe niż konkurencja i nie utrzymały się na rynku.
W 2013 życzymy słusznych wyborów nie nakreślonych przez megalomanię.

Zespół Plot Electronics
www.obrabiarki-cnc.pl
Zespół Plot Electronics
www.obrabiarki-cnc.pl
Avatar użytkownika
plot_electronics
 
Posty: 2
Dołączył(a): sty 11, 2013 11:58
Lokalizacja: Giżycko

Re: JAK NIE KUPIĆ MASZYNY CNC DO KITU.

Postprzez Kazek54 » gru 09, 2015 12:41

Dobry artykuł, ciekawe podejście do tematu. Myślano, że maszyny Kimli nie są w stanie dogonić takich liderów jak Mazak i Trumpf i innych takich ...a to stało już się faktem. Lasery światłowodowe Kimli i ich prędkość pracy naprawdę robią wrażenie. Oczywiście inni producenci też pracują nad unowocześnieniem swoich maszyn - wyścig trwa, ale cieszy fakt, że polski producent jest w czołówce.
Kazek54
 
Posty: 2
Dołączył(a): maja 07, 2015 12:50

Re: JAK NIE KUPIĆ MASZYNY CNC DO KITU.

Postprzez JJ1992 » mar 22, 2016 16:55

Bardzo dobry sprzęt, wysokiej klasy w dobrych cenach oferuje firma polteknik.pl.
JJ1992
 
Posty: 3
Dołączył(a): mar 22, 2016 16:27

Re: JAK NIE KUPIĆ MASZYNY CNC DO KITU.

Postprzez robertkowaler » wrz 20, 2017 14:22

Decydując się na zakup lasera istotnym elementem jest koszt jego eksploatacji, na który składają się koszt zużycia energii elektrycznej i wydatki związane z serwisowaniem. Dlatego kluczowa jest nie tylko cena jego zakupu, ale również koszty związane z użytkowaniem sprzętu. Analizując zatem specyfikację wycinarki, warto sięgnąć po technologię laser fiber. Dzięki wykorzystaniu światłowodu uzyskują one bardzo wysoką sprawność, co z kolei przekłada się na ich efektywność energetyczną.
robertkowaler
 
Posty: 1
Dołączył(a): wrz 20, 2017 14:19

Re: JAK NIE KUPIĆ MASZYNY CNC DO KITU.

Postprzez ObróbkaSkrawaniem » lis 09, 2017 12:19

Jeżeli planujemy otworzenie niewielkiej działalności, to aby zaoszczędzić na samym początku warto rozważyć zakup używanej maszyny. Dodatkowo, dobrze jest nieustannie pogłębiać wiedzę na temat sprzętu i technologii.
ObróbkaSkrawaniem
 
Posty: 1
Dołączył(a): lis 09, 2017 12:12

Re: JAK NIE KUPIĆ MASZYNY CNC DO KITU.

Postprzez kobalt » sty 05, 2018 17:40

podczas pracy z maszyną ważne są też narzędzia cnc, sama maszyna nie wystarczy. Jak już wydajemy kasę na porządny sprzęt to warto też zainwestować w w dobrej jakości narzędzia skrawające. Ja kupuję z firmy tools i jestem zadowolony.
kobalt
 
Posty: 6
Dołączył(a): paź 25, 2017 12:15

Re: JAK NIE KUPIĆ MASZYNY CNC DO KITU.

Postprzez AndrzejTech » lut 06, 2018 11:28

O też się z dołączam do powyższego pytania.
Wszędzie stosowane jednostki to mm/min i w opisach i programach CAM a tu mm/s
AndrzejTech
 
Posty: 4
Dołączył(a): sie 22, 2017 11:21

Re: JAK NIE KUPIĆ MASZYNY CNC DO KITU.

Postprzez Markun34 » lis 16, 2018 11:54

Również myślę, że tutaj propozycja poprzednika jest jak najbardziej słuszna ponieważ co do TBI mam bardzo dobre zdanie, również ze względu na działanie frezarek jakie od nich kupiliśmy a dokładnie TBI VC 610 Smart Mill która dostępna jest w optymalnej cenie i rzeczywiście wyróżnia się dużą precyzją wraz z odpowiednią wydajnością. Na ten moment co do nich nie mam zastrzeżeń.
Markun34
 
Posty: 1
Dołączył(a): lis 16, 2018 11:48

Re: JAK NIE KUPIĆ MASZYNY CNC DO KITU.

Postprzez miki789 » cze 10, 2019 11:51

Pracuję codziennie na podobnym urządzeniu (Ploter_Frezujacy_CNC_ATMS_1325) i według mnie pod kątem wydajności i precyzyjności wypada być może najlepiej w branży. Masz bardzo duże wyposażenie dodatkowe. Nawet czujnik wysokości narzędzia się znalazł, co jest bardzo rzadko spotykane.
miki789
 
Posty: 1
Dołączył(a): cze 10, 2019 11:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CNC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników