_

jak to jest z tym sprzętem?

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

jak to jest z tym sprzętem?

Postprzez TonyCorta » sty 08, 2014 16:16

Witam wszystkich serdecznie,
Jestem sprzedawcą w firmie która zajmuje się sprzedażą laptopów. Dosyć często mam zapytani o wydajny laptop do Auto Cada (w tym modelowania 3D), Photoshopa, Corela.
Strony producentów praktycznie ignorują w wymaganiach kartę graficzną, zwracają uwagę na procesor i pamięć RAM.
I tutaj pytanie do praktyków, czyli Was: jaki laptop byłby dobry do AutoCada? A jaki byłby najlepszy? Chodzi mi nie o markę lecz o parametry tj. procesor, pamięć RAM, dysk twardy, kartę graficzną, wyświetlacz.

Czy np. konfiguracja:
Procesor Intel Core i7-4700QM 4x2.40-3.40 GHz 6MB L2 Cache
8 GB pamięci operacyjnej DDR3
Matryca 17,3" Full HD TFT LED TruBrite 1920x1080
Karta graficzna Intel HD Graphics 4600 (najmocniejszy obecnie ale nadal zintegrowany Intel)
Windows 8 PL 64 bit

Da radę? Czy może będzie super dobra?
Proszę o pomoc, ponieważ sam nie używam tego softu a chciałbym skutecznie polecać sprzęt Waszym kolego i koleżankom po fachu.
TonyCorta

Re: jak to jest z tym sprzętem?

Postprzez velaskez » sty 08, 2014 19:50

Do Autocada wystarczy z naddatkiem dużym.
Aktualnie to procesor klasy i5/i7, te 8+ GB ramu i w sumie to wszystko czego Ci do szczęścia potrzeba. Jeśli na nim pracujesz dużo bez podpiętego zewnętrznego monitora to warto pomyśleć o matrycy o dużej rozdzielczości, żeby była matowa i najlepiej jak jakiś IPS, choć teraz o takie ciężko - żeby miała jak największe kąty widzenia zarówno w pionie jak i w poziomie, nie zmieniała kolorów etc.

Na rynku obecnie wchodzą matryce 3K, jak np. w nowym Lenovo W540 i to jest już totalny wypas. Stacje robocze Della są bardzo spoko, ale dużo droższe. Natomiast do HP nie jestem przekonany, bo mam w domu Lenovo W530 i HP 8570W i ten drugi hałasuje jak odkurzacz - no nie da się przy tym siedzieć.
velaskez

Postprzez lukasek81 » sty 14, 2014 09:13

Zwróć uwagę na grafikę przy wyborze laptopa. osobiście nie wybierał bym niczego co jest zintegrowane - stawiaj na sprawdzone grafiki Nvidia czy ATI. Nie zintegrowany Intel.

co do pozostałych parametrów procesor czy ram to tak jak powiedział przedmówca.
lukasek81

Postprzez adam_M » sty 15, 2014 14:58

z mojego doświadczenia powiem jedno
wszystko jedno jaki laptop byle by my miał grafikę oddzielną
oczywiście wszytko jedno czyli minimum I3 + 4 gb ram
adam_M

Powrót do Hardware